weronika

slepice a krmení

prosím kolik a jak bych měla slepicím namýchat krmnou směs? mám pytel otrup, pšenice,kukuřičný šrot, děkuji za jakoukoli odpověď… ps. počítám s tím že bych jim do toho přidávala trochu směsi pro nosnice…nechci aby se mi to skrmilo naráz a mám asi 20-ti kilové pytle těch otrub…a také jim semozdřejmně dávám zbytky z kuchyně, skořápky, namočené pečivo.mám pět slepic a jednoho kohoutka…stáří asi slepice 3 a půl měsíce kohout má 2 m.
Doplňuji:
slepice máme na svahu o velikosti 10×15 trávu tam mají..hlavně jim tam rosotu sasanky tak si pochutnávají 😁 a pouštímě je ráno kolem 5–7 hodiny a zavíráme taky
a děkuji..pomohli jste mi

Nejlepší odpověď
www

Zásoby máš solidní.
Klidně jim to suché smíchej jak chceš, dej do vhodné nádoby a sama uvidíš co jim jede. Příště se podle toho zachováš.
Zbytky z kuchyně jsou v poho, pokud nemají slepice přístup na zahradu se zeleným krmivem, bude nutné jim ho dodat, nejlépe v nasekané podobě. Opět uvidíš, co mají rády.
Nezapomeň na vodu! Jinak jsou slepice nenáročné.
Zkušenost
Doplňuji:
Rádo se stalo!
A určitě doplňuji za všechny tři co jsme zatím odpověděli 😉.

Další odpovědi
anonym

Zkusím zavzpomínat na babiččiny praktiky. Zjara se začalo chodit na kopřivy a pokud nebyly příliš staré a dřevnaté, tak jsme je slepicím míchali pořezané se šrotem. Šrot se používal ječný nebo pšeničný podle toho, co rostlo na vlastním poli. Předpokládám ale, že s kukuřičným šrotem to bude stejné. Ještě se vařívaly staré a špatné brambory, které se ke krmné směsi přidávaly. Složení těchto směsí bývalo nejvíce právě z kopřiv a šrotem se pouze „zaprášily“.
Zrní se drůbeži sypalo zvlášť.
Slepice jsou dobří likvidátoři jakýchkoliv zbytků z kuchyně.
Pokud jim dáváte vaječné skořápky, tak je dobře vysušte a rozdrťte. Jinak si slepice na ně zvyknou a rychle přijdou na to, že se dají požírat i čerstvě snešená vejce.
Množství krmiva si budete muset určit podle toho, kolik Vaše hejno sežere, a jestli má Vaše drůbež možnost výběhu a hrabání. Bylo by dobré alespoň na půl hodinky denně slepice vypustit, aby se napásly. S krmením začínejte raději s menšími dávkami a uvidíte, zda bude množství dostačující. Horší je dívat se na krmivo znehodnocené, než ho občas přisypat, aby se drůbež dostatečně nasytila.

anonym

Měl jsem taky slepice (bydlím na vesnici), já bych to míchal takto: ráno otruby a kukuřičný šrot,mícháno 1:1 + třeba 1/2 té směsi pro nosnice, přes den zbytky z kuchyně a na noc dát pšenici, protože pšenice více zasytí a v noci slepice nemohou žrát.
Doplňuji:
Po doplnění vaší otázky bych jenom řekl, že ten výběh je o.k., protože většinu toho co slepice potřebují si nasbírají sami.

shannen

Ahoj, asi bych nic nemíchala, slepice si nahrabe a nazobe co jí nasypeš, jsou nenáročné a sežerou téměř cokoliv, takže prostě dávej co máš plus namleté skořápky, veškeré zbytky, občas i maso, to si sezobnou jednou za čas taky rády, vařené, třeba z omáčky 😉 no a hlavně zrní, pšenici hlavně, tráva je fajn, pak mají krásně sytě žluté žloutky, ale sasanky by asi moc zobat neměly…jsou jedovaté mám ten pocit 😉 ale ony jsou celkem chytré a nesežerou je, snad, no tak hodně zdaru!