annas

Sledujete v televizi dokumentární filmy?

Co myslíte, do jaké míry je dokumentární film doopravdy záznamem reality?

Nejlepší odpověď
vagra

Jsou to moje nejoblíbenější televizní pořady.Škoda, že převážně na satelitních programech a hodně lidem nejsou dostupné.
Nejvíc je jich o zvířatech./Na­tional Geographic Wild apd./
Některé jsou natočeny jako příběhy a zvířata jsou v nich stavěna do role „herců.“
Takové na mě působí dost nerealisticky.
Naopak dokumenty o životě lidí a cestopisy,se mi zdají být většinou pravdivé a důvěryhodné.
Všechny jsou pak hlavně velice poučné.

Další odpovědi
mosoj

Sledoval bych, kdyby byly. Bohužel Spektrum ani Dískovery nepřijímám.

benaja

Sleduji,hlavne mosojem zminovane,pridavam jeste Viasat history a Explorer.

led

v Spektre a Discovery. dokumentárne filmy sa musia zakladať na realite, je to ich základ. Lenže nie vždy sa môžu nakrúcať naživo (napríklad história), preto „zaskakujú“ herci. Vzhľadom na ich určenie pre široké vrstvy, sú niekedy poplatné aj umeniu, čím sa potláča ich vierohodnosť.

mojitek

sleduju prakticky jenom dokumenty,ale nekdy je videt ze ne vse je zaznam reality.Ale to clovek vetsinou vyciti