netepe

Sledovanost TV Nova

Jestli se nemýlím, sledovanost TV se měří pomocí peoplemetrů ve vzorku domácností, takže je tam jistá statistická odchylka, ale pokud si dobře vzpomínám, TV Nova mívala ve „Volejte Novu“ soutěž o nejlepší tip sledovanosti určitého pořadu a výsledek sledovaností, který ukazovali, bylo vždy konkrétní číslo (např. 1 234 567) – jak je to možné?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to statistické číslo, spočítané právě z těch měřených vzorků. Takže i když je uváděno konkrétní číslo, tak to v žádném případě neznamená, že je to skutečný počet diváků

Další odpovědi
anonym

Zavolej TV Nova a pořádně je tam spéruj. Jak na nás mohou chodit s nějakým konkrétním číslem?
No, ale upřímně vzato si myslím, že opravdu bude lepší informovat se na konkrétní výpočet přímo v místě jeho počítání. Tam dostaneš zaručené informace, nejen nějaké dohady.
Já měla v práci kolegu, který jako zásobovač používal tzv. „bulharskou konstantu“. A pokaždé mu všechno vyšlo.
Jsou holt věci mezi nebem a zemí ........