leporela22

sledování platby

Dobrý den poslal jsem peníze bankovním převodem s české spořitelny přes servis 24
je možné sledovat kdy platba došla?
děkuji

Nejlepší odpověď
dudu

Veškeré vnitrostátní mezibankovní platby probíhají přes clearingové centrum a jejich provedení vyžaduje od jednoho do tří dnů. Při úhradě platební povinnosti je třeba respektovat, že dobou splatnosti se rozumí den, kdy poptávaná platba je připsána věřiteli – dodavateli. Plátce tedy musí kvůli včasnosti úhrady svého závazku kalkulovat se dny, které má vyhrazeno zúčtovací centrum.
Doplňuji:
Je rozdíl, zda provádím úhradu např. mezi účty, které jsou oba vedeny např. u Komerční banky – pak je úhrada „den/den“, nebo mezi různými finančními ústavy.