Standaa

Šlechtíme zvířata, sami jdeme na rozmnožování špatně ?

Dříve, ve starověkých kmenech existovali takzvaní „alfa-samci“, kteří měli několik manželek aby mohlimnžoit své kvlaitní geny. Často to byli slabší jedinci, kdo neměli nárok na to rozmnožovat se. Dnes je to jinak. Rozmnožují se všichni, lidé z nižších sociálních tříd naopak více a ve větším množství, než lidé vzdělaní a společensky dobře postavení. Co si o tom myslíte, je to pravda? Jdeme na to špatně?

Nejlepší odpověď
setapouch

Zkoukni (americký) film Absurdistán. Tam je to krásně popsáno.

Další odpovědi
Corfe

Tento problém má dvě strany mince; na jednu stranu je pravda to, co říkáš – naše společnost dovoluje přežít a rozmnožovat se genům, které by v dřívějších dobách přirozenou selekcí vymizely. To naše geny rozmělňuje a činí nás jako druh slabšími (ale na druhou stranu i variabilnějšími).

Na druhou stranu ten dřívější model pro naše geny také nebyl úplně nejlepší. Co vytvářelo pozici alfa samce? Největší hrubá síla a agresivita. A právě tyto geny se v tom případě předávaly dál. A to by také nebylo úplně nejlepší pro soudobou společnost.

Ale nakonec bych rád přidal takovou zastřešující myšlenku – je tento vývoj opravdu tak špatný? Jaký jiný smysl má vývoj a rozvoj společnosti, než dosažení blahobytu společnosti jako celku a ochrany těch slabších? Kolik géniů, úžasných umělců a dobrých lidí by se nenarodilo nebo nedočkalo dospělosti, kdyby jim to naše společnost neumožnila?

Jistě, tento systém produkuje i parazity společnosti, neschopné a hloupé co nic nepřinášejí a to je cena kterou platíme.

gecco

To je ´problém´ monogamní společnosti – já pořád tvrdím, že polygamie má svá opodstatnění…
😉

arygnoc

neselektoval by som podľa sociálnych pomerov – veď práve v tých chudobných pomeroch sa často vyskytujú podmienky, ktoré tvoria ľudstvo ako také odolnejšie.
stačí sa menej vemovať zachraňovaniu geneticky nevhodných jedincov, ktorí ďalej prenášajú nevhodné dispozície – vrodené alergie, mozgové dysfunkcie, dedičné náklonnosti na choroby – príliš sa zameriavame na udržiavanie pri živote jedincov, ktorí majú z genetického hľadiska nulovú hodnotu.

sociálne istoty prinášajú neschopnosť rozmnožovať sa (dnes je to samé asistované rodičovstvo, inkubátorové deti, neschopnosť žien rodiť a mužov plodiť deti – to všetko sú vymoženosti namä sociálne silných – oproti prirodzenému rozmnožovaniu sa tzv. sociálne slabých).

takže áno, ideme na to zle.
za pár desaťročí človek bez alergie bude „nenormálny“, „alfa“ samec s pohyblivými spermiami bude práve z pralesa neovplyvnený civilizačnou obezitou, cukrovkou, rakovinou, …

budúcnosť je práve v núdznych pomeroch, kde príroda nekompromisne vyradí z kolobehu rozmnožovania sa nevhodných jedincov – na rozdiel od človeka, ktorý nezmyselne zachraňuje geneticky nevhodných jedincov a ešte k tomu (!!!) mu umožňuje predávať svoje defektné gény ďalším generáciám.

takto bude za chvíľu civilizácia jedno veľké áro.

;-Q

dudu

Vstupuješ na velmi tenký led. Podobné úvahy uplatňovali v praxi např. němečtí nacisté. Přisvojili si právo násilím prosazovat čistotu rasy, likvidace mentálně postižených a posléze i všech tzv. podlidí mezi něž zařadili i Slovany.
V souvislosti s probíhající integrací a migracemi /křížení krve a ras/ je dnes tento problém téměř bezvýznamný.
Nebude však dlouho trvat a ti nejbohatší jedinci si zaplatí umělé implantáty, které výrazně zvýší schopnosti takto upravených jedinců /kyborgů/. Takto vznikne úzká kasta vyvolených a množina méněcenných. Zanedlouho se tedy naplnění svých úvah dočkáš, je však otázka ve které skupině se ty a tvoji potomci ocitnou?

anonym

Dříve byli "alfa-samci"a všechni ostatní byli bratři a sestry,kterým se narodili debilní děti…