jirka F

Slaví se i jinde(mimo čr) v ostatních zemích pálení čarodějnic ?

Mám takovou otázku slaví se i někde v ostatních zemích Pálení čarodějnic myslím že se slaví jenom u nás ale fakt nevím.

Ps: můžete dát i příklad v jakých zemích se slaví pálení čarodějnic

Nejlepší odpověď
anonym

Podobný svátek se slaví v mnoha jiných evropských zemích (Slovensko, Skotsko, Irsko, Wales, Švédsko, Finsko, Polsko, Německo). Různé země označují tento svátek různými jmény.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C3%A1le­n%C3%AD_%C4%8Da­rod%C4%9Bjnic

Další odpovědi
Agneta

Ve Střední Evropě to zpopularizoval J. W. von Goethe na začátku 19. století:
Německo – Rakousko(tedy i Česko).