Pájo

Slaví-li člen vaší rodiny nějaké jubileum (má-li např. svátek, narozeniny) převlékáte se vy ostatní do svátečního?

Nebo zůstáváte oblečeni jako obvykle v běžném domácím oblečení (tepláky, elasťaky, šatovky..atd. ;) )?
Doplňuji:
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Andělé

Oblékáme se do svátečního,jsem naučená z domova už od dětství a mám to tak ráda. O to víc mi přijdou narozeniny,Vánoce apod. sváteční,má to své kouzlo… Učím to i své děti.
Ale synovi je šest a dodneška nesnáší košile,vesty chvíli vydrží,ale košile ani za nic. Vykšeftovala jsem to s ním vždy aspon na chvilenku a na fotky. Ale prostě co má knoflíčky,to nemusí a tak mu dávám jen to,co je bez nich..:-))

Další odpovědi
hanny 2

Do svátečního ne,ale do „lepšího“,než je pohodlné domácí.

dudu

Ano jsem nucen.

franku

Aspoň trochu kulturně.

Deli

Ano, do svátečního. A na kulatiny obzvlášť.

rosinka

Ano, oblékáme. V naší rodině se to nedělalo, bohužel, oni šli i k štědrovečernímu stolu ve starých teplákách. Já jsem to ve své rodině zavedla jinak.

Grim Reaper

Na narodeniny áno, na meniny nie – mám však dojem, že v Česku majú väčšiu hodnotu, takže asi pre to. Inak tiež záleží od toho, kto konkrétne tie narodeniny/me­niny má

terry

Menší oslava – určitě ne tepláky.
Čím větší jubileum a oslava, tím lepší oblečení.
Ale také záleží na tom, kdo, co a kde slaví.
např. když slaví mamka 60 let doma v úzkém kruhu rodiny, ustrojím se trochu svátečně. Pokud je oslalava v širším kruhu a třeba v salonku restaurace, vemu na sebe také něco lepšího, když slaví kamarád na loděnici 50 let, obleču se přiměřeně.

Terryle

Tak my jubliea nijak vyloženě neslavíme – prostě si sednem, popřejem, dáme dárek, případně vypijem kafe a něco zakousnem. Takže se nepřevlíkáme – pokud teda nepřijdem předtím zvenku z špinavé práce.