Slaný nepečený dort

Ahoj, kdo mi poradí, jak „upéct“ nepečený NEsladký dort? díky!

Nejlepší odpověď
Mandarinka

Třeba:

Slaný dort – ala krab

Ingredience

500 g toustového chleba, 500 g krabích tyčinek, 250 g majonézy, 150 g bílého jogurtu, 3 lžičky citronové šťávy, sůl, mletý pepř, 300 g pomazánkového másla, 4 stroužky česneku, 3–4 mrkve, 2 vejce natvrdo, zelená petrželka
Postup

Rozmražené tyčinky pokrájíme na kousky, promícháme s bílým jogurtem a rozmixujeme. Vmícháme majonézu a ochutíme citronovou šťávou, solí a pepřem.
Formu vyložíme papírem na pečení. Na dno naskládáme těsně vedle sebe krajíce chleba, pomažeme pomazánkou a tak vrstvy střídáme do vypotřebování. Poslední vrstva je chléb. Dáme ztuhnout do ledničky na několik hodin.
Pomazánkové máslo smícháme s rozmačkaným česnekem. Slaný dort vyklopíme z formy, sloupneme z něho papír a pomažeme ze všech stran ochuceným pomazánkovým máslem.
Povrch dortu hustě posypeme strouhanou mrkví a ozdobíme kolečky vajíček a zelenou petrželkou.

Slaný chlebový dort

Z bochníku chleba okrájíme kůrku a celý napříč 2× rozkrojíme. Vejce uvaříme natvrdo, oloupeme a nakrájíme na kolečka. Okurky nakrájíme na kolečka a použijeme ji na pozdější ozdobení. Celé brambory uvaříme doměkka a až potom nakrájíme také na kolečka.

Jednu placku chleba natřeme máslem s trochou sardelové pasty, druhou máslem a hořčicí. Přiklopíme na první placku, na kterou jsme dali plátky rostbífu, na druhou placku narovnáme vajíčka a na plátky vařené brambory. Přiklopíme třetí plackou, kterou pomažeme máslem.

Ze šunky utvoříme kornoutky, naplníme je salátem a srovnáme na špici středu. Mezi ně dáme ještě plátky sýra a vajec. Dokola slaného dortu dáme kolečka okurek a uprostřed necháme ředkvičku. Ozdobíme petrželkou.

Další odpovědi
Krugerka

SLANÝ DORT

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

kulatý chleba ,salámy, sýry, uzenémaso, pomazánky, máslo , saláty, jitrnice ,jelita, vejce,bramboráky palačinky … ........cokoli podle chuti a fantazie

POSTUP PŘÍPRAVY

kulatý dort bud skrojíme špičku a vydlabeme a naplníme(bram.salát ,lečo ,masová směs.,.......)nebo rozkrájíme na pláty a mažeme (máslo prokládáme salámem ,sýrem…nebo pomazánky ,saláty ,zelenina .......) spodek dortu mohou tvořit třeba i palačinky mazané špenátem nebo bramboráky prokládané uzeným a kysaným zelím prostě podle fantazie!!!můžeme udělat dort i patrový prostě podle fantazie a co kdo má rád.Kdo si nepotrpí na sladké určitě mu udělá radost dort slaný můžeme ozdobit kytkou ze salámu (položí se kolečka vedle sebe a stočí se do ruličky a pak se konce ohnou a je krásná kytička) nebo třeba mochomůrka z vajíčka(na vejce se položí kousek vydlabaného rajčete a majolkou se udělají tečky a z porku můžeme udělat travičku)prostě chce to nápad a fantazii.

Lencis

Mega jednoduché a efektní!!!

Toustový chléb podélně nakrájet (jako dort) promazat pomazánkamy dle chuti. Lze proložit oblíbeným plátkovým sýrem či salámem – pěkně narovnat aby byl pěkný řez. Pak celé potřít zbytkem pomazánky a dozdobit např. kostičkami sýru + kostičkami sýru obaléných v paprice a zeleninou.

Dobrou chuž 😉

alenka901

Slaný nepečený dort
Ingredience:
sterilovaná okurka
4 ks kulatý chléb
1 ks rostbíf
200 g plátkový ementál
100 g vařené brambory
šunka
6 plátků vejce natvrdo
3 ks vlašský nebo jiný lahůdkový salát
200 g
na ozdobu: ředkvičky
petrželka
na potření: hořčice
máslo
sardelová pasta

Postup přípravy receptu:
Z bochníku okrájíme kůrku a celý napříč 2× rozkrojíme. Vejce uvaříme natvrdo, oloupeme a nakrájíme na kolečka. Okurky nakrájíme na kolečka a použijeme ji na pozdější ozdobení. Celé brambory uvaříme doměkka a až potom nakrájíme také na kolečka. Jednu placku chleba natřeme máslem s trochou sardelové pasty, druhou máslem a hořčicí. Přiklopíme na první placku, na kterou jsme dali plátky rostbífu, na druhou placku narovnáme vajíčka a na plátky vařené brambory. Přiklopíme třetí plackou, kterou pomažeme máslem. Ze šunky utvoříme kornoutky, naplníme je salátem a srovnáme na špici středu. Mezi ně dáme ještě plátky sýra a vajec. Dokola slaného dortu dáme kolečka okurek a uprostřed necháme ředkvičku. Ozdobíme petrželkou. Slaný dort podáváme jako chuťovku, skvěle se hodí na oslavu