bolak

Šla sabotovat vojna?

Co kdyby jeden člověk řek že prostě nebude běhat, když šli všichni běhat, nebo cvičit v plný polní, hádám že by to za něj vodnesli ostatní, ale co kdyby to pak řekli všichni? To by je jako pak všechny zavřeli? A zapisovaly se i takovýhle tresty z vojny do trestního rejstříku?

Nejlepší odpověď
badisko

bolaku nevim esly jsi byl na vojne …ale pokud ano tak vis ze byly o hodne horsi tresty nez basa .....kazdej si chtel vojnou proplout s co nejmene problemy takze zase az takovej bordel se nedelal…jak gumy tak stari dokazali vojnu paradne zneprijemnit ..aj jsem to bral tak jak mi pred odchodem rekl otec …jses tam rok tak si na tobe muzou i drevo stipat nestresuj …a dostal jsem se na jedno z nejmensich …ale nejlepsich kasin …VU 1337…
Doplňuji:
jen doplneni byl jsem furt za prusery zadrenej…:D…(ne zavrenej)

Další odpovědi
Drap

Pokud tě odsoudil vojenský soud a byl jsi v kriminále, tak ano.Za neuposlechnutí vojenského rozkazu tě takový soud mohl potkat. A nebylo to prý vůbec nic příjemného.

JájsemRaibek

Nevím, taky modrá, ale pamatuju, že Sabinov byl kuwa zlej, teda co se říkalo a dostat prokurátora to už bylo drsný.
Ne trest spáchaný na vojně se nezapisoval do civilního řízení.

charliesheep

Když na některá z cvičení(střel­by,zrychlený přesun…)jednotlivec kašlal,většinou to odnesli všichni např.zákazem vycházek,zrušením opuštˇáků a pak si to mnohdy vyřizovali se sabotérem vojáci sami.Sabotér sám fasoval nějaký obdobný trest.Kdyby sabotovali všichni,jednalo by se o porušení Základních řádů a trestáni by byli za neuposlechnutí rozkazu,neres­pektování velícího důstojníka a dle závažnosti i za vzpouru.Já dostal za pozdní návrat z vycházky,ne­uposlechnutí rozkazu a nenastoupení k rannímu rozkazu 3 dny v base,musel jsem je nadsloužit po skončení doby ZVS,ale v rejstříku se to neobjevilo,to by musel řešit soud.

honza19hk

já byl naštěstí u ženistů,tam se takovýhle průsery neděly.
Ale pokud někdo něco sabotoval nebo to neudělal je to neuposlechnutí rozkazu,navíc jak u žt u někdo psal další vojáci by si to se sabotérem vyřídili. A basda to je ještě dobrý,existovaly horší tresty.Např musíš vydrhnout chodbu z bílech dlaždic,pak ti mazák řekl ať si nakrémuješ kanady a sundáš si je, zahráli si s nima fotba na tý chodbě a ty jsi to mohl mejt znova jelikož tam byly všeude šmouhy.takhle to mohl udělat třeba několikrát. Já sosobně s tím zkušenosti nemám,tenhle případ znám od kolegů.

u ženistů bylo trochu jiné cvičení,samozřejmě střelba tam byla a to i těžkech zbraní-rpg,minomety, 2 hlavńový kulomety atd. ale výcvik liší.Většinou to byl výcvik s technikou,takže vyproš´tování,sta­vění mostů,pontonů,de­molice,výkopy at­d..

anonym

Nemůžu sloužit. Modrá knížka !

bolak

pbarbakan: modrá knížka vod ježíška? za plochý nohy nebo za co? :)

anonym

Kdybych měl ploché nohy, byl bych u dvojplošníků! 😁

Zradila mne vrozená zraková vada. Jinak nejsem štanckripl! 🙂

anonym

Kdybych měl ploché nohy, byl bych u dvojplošníků! 😁

Zradila mne vrozená zraková vada. Jinak nejsem štanckripl! 🙂

bolak

Drap: A to jako jakejkoliv rozkaz? Co kdybych dostal rozkaz vylízat jazykem záchodovou mísu? Nebo vyčistit veliteli boty? Nebo jít udělat dvacet koleček v trenýrkách při –20 stupních? To kdybch to odmítl, tak by mě hnali k soudu?

badisko

je rozdil mezi rozkazem a sikanou bolaku …

bolak

No vždyť říkám, pokud někdo neuposlechne rozkaz, kterej je podle jeho názoru nesmyslnej a velitel donutí kvůli němu dalších 20 jeho spoluobyvatel kasáren běhat s 20 kilovým báglem na zádech, tak je to podle mýho šikana.

Přesto většina z nich prostě uposlechlne tuhle tudle debilitu a jde běhat a pak jsou chlapci ještě tak tupý, že si to jdou vyřídit (jak píše charliesheep) s tím chudákem, kterej vpodstatě za nic nemůže a jen se brání proti šikaně.

Tak proto se ptám, co kdyby všichni tydle ty chlapíci prostě nešli běhat, neuposlechli rozkaz s tím že jde o šikanu… bylo to možný? A pokud by je i za tohle velitel chtěl nějak potrestat, tak by to znova nesplnili, a hnali by to vejš s tím že je šikanuje za to že si na něj prve stěžovali, a co on by potom mohl?

Když jsem se v mládí díval na ty český seriály z vojny, vždycky sem se divil, jaký jsou ty vojáci nemyslící telata, že si všechno nechaj líbit. Místo aby se všichni semkli a drželi spolu, tak na sobě nechali takhle štípat dříví jak ty říkáš..