hanulka11

Šla jsem po louce – v trávě jsem sebrala tyto exempláře- jíst-či nejíst?

Díky za rady.
Doplňuji:
http://svetobraz­ku.cz/upload/i­mages/cqs13468­43552f.jpg

Nejlepší odpověď
beer

Podle obrázku jsou to jedlé žampiony ))
Doplňuji:
Bohužel, ne všechny nasbírané mají celý třeň.
Raději dej kousíček jednoho dusit ve trošičce vody a pokud to začne být cítit hnusně karbolem, jsou to žampiony zápašné. Ty vyhoď. Ale nevypadají na to! Touto zkouškou to bezpečně poznáš )

Další odpovědi
anonym

Nerada takto radím, ale já bych se toho nebála, tváří se to jako pečárka polní (žampion) a dá se to splést snad jen s pečárkou ovčí, která v místech po omaku žloutne.

tom004

Já bych ty žampiony klidně snědl.

www

Na 100% je to žampión. Jestli polní nebo ovčí z fotky nepoznám, jedlé jsou oba dva.
Rozhodně udělej pro jistotu test podle doporučení Beera, ty zápašné mají většinou ale lupeny světlejší, do růžova.
Doplňuji:
Jen poznámka:
Hannulko, je klika, že se jedná o tyto houby. Určit je podle obrázku v tomto případě náhodou lze s velkou pravděpodobností, až jistotou.
U většiny dalších však rozhodně ne a střez se ve vlastním zájmu konzumovat houby určené kýmsi jen podle obrázku !!!
Lze to, ale jen tehdy, když ti mykolog řekne co přesně máš vyfotit a jak, plus iks dalších věcí.
Zkušenost

anonym

Já se v houbách nevyznám,ale pokud si je už snědla a zítra se ozveš,byly určitě jedlé. 😁

Drap

Obzvláště v současné době, kdy nic reroste, alespoň tedy u nás, tak by to byl hřích nesníst to.

hanulka11

Kluci díky ,my je tedy sníme mňam a bude jich tam ještě dost .

hanulka11

tak tyto nežloutnou po omaku – tak díky

hanulka11

Tak jsou dobré- díky -doběhla jsem ještě jednou a je jich zase miska .

tom004

Sice opožděně,ale přesto dobré pochutnání. U nás je tak leda sucho a pejr. 🙂

hanulka11

Tome pochutnání bude zítra- díky moc . V lese taky nic není.