Babe

Šla by říct věta:

„V lese jsem shledal jelena.“ ? Bylo to v olympiádě z českého jazyka a měli jsme do všech vět použít slovo s kořenem hled a mě nic jiného nenapadlo.
Doplňuji:
suwa – mi sme měli zadané ty věty a z nich zjistit jeden kořen, který použít o všech, takhle

Nejlepší odpověď
Sůwa

No, upřímně – nic moc. S kořenem „hled“, bych navrhovala – podhled, nadhled, přehled, dalekohled, rozhled a rozhledna, vyhledat, nehledat, úhledné/ě, pohledný/nepoh­ledný, shledání sice taky, ale v jiném kontextu. Nebyla by nějaká olympiáda pro důchodce ?
Doplňuji:
Dalekohledem jsem hleděla na pohledného jelena pod rozhlednou. Dobrý,ne? 😁

Další odpovědi
hanulka11

To mi přijde nezvyklé, já bych to nepoužila. Napsala bych třeba .

V lese jsem hleděla na jelena.

quentos

člověk, který je schopen napsat „mi sme“, by si s olympiádou z ČJ ani nemusel lámat hlavu…

anonym

ad quentos, málem jsem napsal něco podobného, ještě že si to Babe raději zamkla.