SKVRNY OD POTU

Znáte někdo postup, jak odstranit z oblečení skvrny od potu, které se nevyperou ani v pračce?

Odpovědi
Mandarinka

Naše babičky čistily skvrny od potu vlažným solným roztokem (hrst soli na litr vody)ale to by se muselo namočit. Bílé povrchy se pak od potu čistily tak že se skvrny potřely čpavkem a následně se to vše přežehlilo vlhkým hadříkem také namočeným ve čpavku, a na barevných tkaninách se skvrny potíraly 10%denaturova­ným lihem.

Luciefie

Skvrny většinou zůstávají po všech pokusech je odstranit, ale lepší je jim předcházet a to zakoupením deodorantu, který nebarví bíle a z oblečení lze lehce vyprat.

božka

Zažloutlé skvrny od potu, které nejdou v pračce vyprat čistím žlučovým mýdlem. K zakoupení například v drogerii dm. oblečení se namočí, zažloutlé místo namydlí a asi deset minut nechá… Funguje naprosto spolehlivě

alenka901

Skvrny od potu na vlněných látkách čistíme vodou se čpavkem, a to zředěným v poměru 10:1 (10 dílů vody, 1 díl čpavku). Necháme asi 5 min působit, pak přetíráme pěnou ze saponátu a nakonec octovou vodou. POZOR! Pustí-li ovšem PŮSOBENÍM POTU barva, poškozená místa už nejde opravit.

Lencis

Nejlevnější varianta – ocet

Dandi

Přikláním se k prevenci v podobě deodorantu =) Pak už snad jedině Vanish nebo ten ocet.