slevin

skvrny od nafty

dobry den.na shellce mi pikolik tankoval naftu a nechtene mi postrikal kozene boty.jsou na nich male tmave tecky.jde nejak nafta z kozene obuvi vycistit?dekuji

Odpovědi
mosoj

Zkus to Čikuli . Sice to již není tetrachlór, ale myslím, že to je nejúčinnější odstraňovač skrvn a nepolární rozpouštědlo. Pak je nakrémuj.

anonym

Odmastit (např. technickým benzinem či perchlorem) – ideálně celé boty, protože odmašťovadlo může změnit i barvu kůže. Pak – opět celé boty, ošetřit nějakým olejem nebo voskem na obuv.