Avatar uživatele
annas

Skutečný spisovatel a jeho neskutečný detektiv… O kterého dnešního jubilanta jde?

Představte si policajta, který za hluboké totality jezdí v mercedesce, i když už letité, soudruhům příslušníkům říká „mí důstojníci“, nosí na míru šité obleky a kravatu na gumičku nebo dederonku by na sebe nevzal ani v nejvyšší nouzi.

Vzpomenete si na některé dílo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? vagra, rynek878, anonym před 4917 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Jde zřejmě o slavného kapitána Exnera a spisovatele Václava Erbena.
Přeházel jsem knihovnu.
Že jde o Exnera jsem věděl,ale nemohl jsem si vzpomenout na jméno jeho stvořitele.
/např.Smrt talentovaného ševce,Bláznova smrt,Poklad byzantského kupce/

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

Tedy Anas ty nám dáváš ......chtěla bych to vypátrat

před 4917 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

pardon annas

před 4917 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Hanulko, když člověk autora zná a navíc se doví, že má výročí, tak se to zdá snadnější.

před 4917 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Annas- někdy je to souboj se stále nevypočítatelnější pamětí.
Zradí,potvora nespolehlivá zrovna,když to nejmíň očekávám.Prý to lepší už nebude,spíš naopak.
No potěš pánbůh.To jsou vyhlídky.
Ještě,že nás tak trénujete!

před 4917 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vagro, děkuji za poklonu. Jsem ráda, že Vás moje otázky nutí přemýšlet.

Nezoufejte, mnozí jedinci jsou na tom hůř. Já zase stále něco hledám. Ne a ne kopnout.

Hlavně že to berete s nadhledem.

před 4917 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Když příjde řeč na téma paměti,moje žena mi říká:vykašli se na to,s tím se nic moc dělat nedá,hlavně,že jsme se prozatím vždycky trefili /z procházky,vý­letu,obchodu /domů napoprvé.
Až začnem hledat cestu domů,tak to budeme muset začít řešit.
A já jí na to,prozatím žertem, říkám starý vtip:„Já,jsem v poho,já se léčím- beru na zlepšení-no toho- paměti takový to -bílý-malý to je-kulatý-no vždyť víš-musí se to-zapíjet-tou mokrou- vodou-jak to beru dvakrát týdně-v úterý- a -v březnu.“

před 4917 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek