Toms6

Skrze jaké ohebné látky prochází světlo (nebo část světelného spektra), ale zároveň není skrze ně vidět lidským okem?

Odpovědi
marek953

Co treba papir…?

led

Cez látky priesvitné (průsvitné) svetlo prechádza, napríklad zmatnené sklo
Cez látky priehľadné (průhledné) je vidno, príklad číre sklo

arygnoc

bez ohľadu na ohybnosť:

z optického hľadiska existujú látky

  • priehľadné (je cez ne vidieť)
  • priesvitné (prechádza cez ne svetlo, nie je cez ne vidieť)

prievitných látok existujú mraky, či uč prírodných alebo umelých, ohybných i neohybných.

za potrebný príklad (priesvitná a ohybná látka) môžeme považovať napr. list stromu, akúkoľvek živočíšnu blanu (napr. mechúr rýb, močový mechúr a pod.), textíliu slnečníka, plastový záves na sprche a milión ďalších.