Success

Škrtali jste někdy čísla otázek v testu?

Dobrý den,
rád bych chtěl znát váš osobní názor na škrtání čísel otázek v testu. Hned vysvětlím.

Nedávno jsem psal test na objektově orientované programování. Měl jsem prázdný papír a kantor diktoval otázky v pořadí za sebou, já otázky psal na papír, jak šly v pořad,í a zároveň je čísloval ve stylu: číslo v kroužku, které vždy stálo před otázkou. Již od brzkých let ve škole (někdy kolem 3. třídy) jsem si navykl na styl, že číslo v kroužku pokaždé škrtnu, pokud jsem se rozhodl, že odpověď je kompletní a k otázce se již nebudu vracet. Má to více účelů, jednak přehlednost, jelikož v testu přeskakuji a následně se k otázkám vracím, a jednak ventilování stresu (stále vidím množství zodpovězených otázek a z toho snadno odhaduji známku).

Za celou dobu, co toto škrtání dělám, s tím nikdy žádný kantor nebo učitel problém neměl. Nikdo mi nikdy neřekl, že by to mohlo být špatné, co se tím snažím říct, je, že jsem byl v domnění, že toto škrtání ničemu nevadí.

Nicméně v nynějším ročníku jsme dostali na daný předmět jiného kantora, kterého jsem neznal, a toto byl první test, který jsem s ním psal. Jelikož mě dané téma zajímá, s testem jsem neměl nejmenší problém, všechny otázky byly zodpovězeny (správně) a přesto jsem dostal nedostatečný.

Když jsem se kantora zeptal, kde byl problém, odpověděl mi, že se nevyznal v odpovědích (i přes to, že byly chronologicky seřazeny pod sebou vždy v pořadí otázka – odpověď)

Proto jsem chtěl znát váš pohled, názor na danou věc, jaký postoj mám k učiteli zaujmout a nebo se dá nějak bránit.

Děkuji za váš věnovaný čas a odpovědi a přeji krásný zbytek dne. M.

P.S. pro lepší pochopení ještě přikládám foto.

Odpovědi
Drap

V takovémto případě náš pohled neni vůbec důležitý. Budeš si muset zvyknout na to, že budeš muset věci dělat tak, jak to učitel chce. Pokud s tím máš problém, obrať se na ředitele školy.

Adula.57

Já jsem to taky dělala, protože mi to přijde přehlednější. Nevidím důvod v chování tvého profesora a podle jeho komentáře nahoře mi přijde, že je akorát urýpaný. Nejlepší by asi bylo, aby sis s ním o tom promluvil, případně s tvým třídním. Já osobně bych ale šla rovnou za třídním a ukázala mu tenhle test.

annas

Bez kontextu se dá brát, že jste danou otázku nevyřešila, když jste ji škrtla. Je pravda, že váš neobvyklý způsob mohl s vámi učitel prodiskutovat, i když záznam není podle jeho pravidel
Nejde přímo o test, ale o menší písemnou práci. V testech se zatrhává, pokud jde o výběr. Zde o výběr nešlo. . ..

Ve vašem případě nebylo nutné něco označovat. Psala jste k otázce 1, 2, 3 atd. To byl vše, označenií mohlo vyvolat pochybnost, že svou odpověď škrtáte. Je to matoucí.

Ale když se nechci k otázce vracet, označila bych si ji jiným způsobem, třeba na konci tečkou.

My vám v tom nepomůžeme, je to opravdu neobvyklý způsob značení , přiznávám, že jsem se s takto označenou otázku nesetkala.

Příště bude třeba, abyste psala práci a dodržovala úpravu tak, jak vyžaduje učitel. Když nejde o test, jen psát a psát …

Pokud je víc možnosti , to nebylo ve vašem případě, neřeším. To by bylo jinak.

ivzez

Nikdy jsem se se škrtáním čísel (či jiného označení) otázek
nesetkala, ani jako žák jsem označení otázek neškrtala.

Pokud bych se s takto přeškrtnutým označením setkala,
nejspíš bych to brala, že se žák nakonec rozhodl neodpovědět.

[Možná bych se jej zeptala, proč rovnou neškrtnul celou odpověď,
ale to nevím jistě → záleželo by na tom, kolik by bylo času, případně
na dalších okolnostech.]

______

Poznámky:

(1)
Nepřidělávejte učitelům práci.
Škrtnete-li označení otázky, není na první pohled zřejmé,
ke které otázce odpověď patří. Ne vždy má učitel dost času,
aby zkoumal, co jste jak myslel.

(2)
Chcete-li odpověď opravit, škrtejte jen
jednou čarou → tak, aby byl čitelný i původní text.

Mc Merkurion

… nevyznám se v tom, a ani se to nedá přečíst …