Škrcení – popis praktik a oživování. Jak odhadnout míru?

Ač se věnuji bojovému umění již řadu let a mám praxi v odhadu doby škrcení, hledám nějakou odbornou publikaci, zkrátka jen, abych se ujistil v mnoha ohledech. Totiž nenacházím co hledám – vyloženě časový rozvrh doby škrcení a vliv na tělo. Jednak nedostatek kyslíku, druhak odpojení toku krve do mozku… (A kdy přestat je již pozdě.)

Odpovědi
dubraro

Zkuste hledat na stránkách věnovaných BDSM sexuálním praktikám. Tam se řízené škrcení také používá. Někdy až do bezvědomí s následným oživováním.