štamgast

Skončili někdy nějaké Zimní Olympijské Hry fiaskem že by roztál sníh?

Odpovědi
arygnoc

ZOH sa nekonali v roku 1940 (Garmisch-Partenkirche) a v roku 1944 (Cortina d'Ampezzo), ale nebolo to pre nedostatok snehu.

žiadne ZOH neboli zrušené pre nedostatok snehu.

ZOH 1964 v Innsbrucku boli poznamenané fatálnym nedostatkom snehu a tak musela nastúpiť armáda a dopravovať sneh z vrcholkov priamo do dejiska olympiády.

Hamon

Ne. V Insbrucku '64 to hrozilo, ale navážka sněhu ZOH zachránila.

Zdroj: http://oh.idnes­.cz/innsbruck-1964-nebyl-snih-a-zimni-olympiadu-zasahla-dvoji-smrt-pr8-/zoh-vancouver-2010.aspx?c=A100112­_205632_zoh-ostatni-sporty_rou