Lenka___

Skončil by člověk ve vězení když by zabil mimozemšťana?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud jde o pozemská vězení, pak nejspíše ne – pokud vím, tak žádná pozemská jurisdikce toto nedefinuje ja trestný čin…
Ovšem – těžko říct, co by s tebou udělali ostatní mimozemšťané – to zase nikdo na Zemi neví.
;-D

Další odpovědi
Zbynas

V demokratickém státu platí základní pravidlo – co není zakázáno, je dovoleno. Zda-li je dovoleno zabít osobu z jiné planety, těžko posoudit. Záleží na právním výkladu. Výňatek z ústavy základních práv a svobod – oddíl první:

Článek 6
(1) Každý má právo na život. Lidský život je hoden ochrany již před narozením.
(2) Nikdo nesmí být zbaven života.

Ad 1: Tudíž jde o slovo „každý“. Pokud by zde bylo spojení „každý člověk“, pak by to bylo jasné. Otázka je, zda-li se za slovo „každý“ může schovat i mimozemšťan. To samé platí o bodu 2 – kdo je „nikdo“, je to i mimozemšťan?

Zřejmě by se taková „bytost“ posuzovala, zda-li je či není člověkem, podle IQ – tedy v poměru k lidskému IQ a podle toho by byl označen za člověka nebo za zvíře. Ale to by také bylo příliš krátkozraké.

Zkusíme zabrousit do trestního řádu, budeme chytřejší?

§ 140 Vražda
(1) Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let.

V podobném duchu se nesou další bodu tohoto paragrafu i paragrafu 141 (zabití), potažmo paragraf 143 (usmrcení z nedbalosti). Tudíž zde máme zase jen slovo „jiného“. Takže jsme tam, kde jsme byli.

Myslím ale, že za slovy „každý“, a další podobná slova můžeme dosadit pouze člověka, protože to tak původně bylo myšleno při vymýšlení a schvalování zákona. Tudíž práva pro mimozemské bytosti v ústavě a zákoně začleněny nejsou a zabít mimozemšťana je tedy beztrestné.

anonym

Kristova noho,ty věříš ,že tu jsou?Lenko,nevím co na to psát,ale je to utopie.

anonym

Mimozemšťani jsou nesmrtelní,jenom střídají těla.

ptáč

Mohl by dostat pokutu 20 Korun od Obecního úřadu za neoznámení zabití neznámého tvora.