Rokio

Skončí masochista po smrti v pekle, nebo v nebi, pokud věří v křesťanského Bo­ha?

Nebylo by pro něj nebe utrpením, pokud by se tam dostal? Jaký by dostal pekelný trest v pekle od satana, pokud by se dostal do pekla?

Odpovědi
luckykubrt

Do pekla (všeobecného hrobu lidstva) se dostanou VŠICHNI, kteří nebudou v době Armagedonu, Božího soudu oslavovat Jehovu Boha. Člověk, který je masochista a poznává Pravdu musí s tím přestat. V novém světě nebude žádné násilí ! 😉

Rakira

Nikdo to neví :) Ale pochybuji, že by masochista věřil v Boha :D

ivzez

Myslíš, že sem chodí Bůh, nebo že snad někoho
z nás pověřil tlumočením svých myšlenek či záměrů?

Je rozumné se ptát, pokud něco nevím, ale smysl má
se ptát jenom na to, na co mohu dostat odpověď…

Tom20

Dobrý křesťan skončí vždy v nebi :D Peklo by pro něj byl to,že by nesměl nikoho týrat a nikdo by ho netýral,to je můj názor.

majestic

Nikdo neví, kam se člověk po smrti dostane, zda-li vůbec někam, ale jedno vím jistě, do pekla/nebe to rozhodně není.

dubraro

To záleží na jeho skutcích, ne na tom, jestli je masochistou.

Roman71

Tedy Rokio, nic proti tobě nemám, ale stálo by za to si alespoň jednou přečíst celou Bibli. Pochopil bys alespoň to, jakým způsobem jsou odměňován ti, kdo skutečně slouží Bohu a jak končí život lidí, v jejichž životě není pro Boha místo.

Mimochodem, peklo, jako označení věčných muk pro neposlušné lidstvo, vzešlo z Babylónu (v Bibli symbolicky označuje falešná náboženství). Žádné takové doslovné místo neexistuje.

To luckykubrt: Kazatel 9:5,10; Ezekiel 18:4; ..Adamovi (a Evě), po vzpouře proti Bohu bylo řečeno co? Že půjdou do pekla? Nikoliv. „Jsi totiž prach a do prachu se vrátíš.“, jinými slovy, z neživého stavu půjdeš zpět do neživého stavu (1.Mojžíšova 3:19).