Avatar uživatele
Kiki-M

Školní uniformy

Zajímalo by mě, co si myslíte o školních unifromách. Měly by je podle Vás děti nosit? Přestaly by mezi sebou dělat rozdíly ve značkách? Nebo by každé dítě mělo mít svůj vlastní styl?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, Jahoda, anonym, rynek878 před 5057 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Před několika lety se na toto téma vedla diskuze v ČRo i na netu.
Např. http://www.stu­dentik.cz/clan­ky/zavedeme-skolni-uniformy.html

1, Pro zavedení uniforem do škol jsou především rodiče, jejichž děti se setkaly s ponižováním a ústrky v důsledku nedokonalého oblečení. Mnozí rodiče si nemohou dovolit pořídit svým dětem drahé značkové oblečení, jaké nosí někteří jejich spolužáci, a děti se pak stávají terčem posměchu svých vrstevníků. Pokud budou všichni nosit uniformy, společenské rozdíly mezi dětmi zmizí a nikdo nebude v očích spolužáků méněcenným jen kvůli tomu, že nosí mikinu koupenou ve vietnamské tržnici. To by byl nejspíš hlavní přínos uniforem.

Znám lidi, kteří nosí značkové oblečení, a hodně lidí, kteří se oblékají ve vietnamské tržnici, ale k žádným konfliktům mezi nimi kvůli oblékání nedochází.

2. Uniformy s sebou přinášejí určitá omezení. Nejen, že vypadají poněkud stereotypně, ale kvůli hygieně určitě jedna uniforma nestačí.

Přece každý jedinec je osobností a jeho individualita, jeho styl by v uniformě nějak zanikaly.

Když nad názory přemýšlím, ze zkušeností jsem spíš pro to, aby každý jedinec měl svůj styl. Oblečení nemusí mít přepychové, ale hlavně čisté, působit dojmem upravenosti. K tomu se ještě slušně chovat. Prostě řídit se školním řádem a dodržovat jej. Záleží i na přístupu učitelů.

Každá stránka má rub a líc. 1. důvod – setřely by se společenské rozdíly, ale zabránilo by se zesměšňování některých jedinců? Zabránily by uniformy šikaně a ponižování? Vždyť přece v různých zaměstnáních se uniformy povinně nosí a vztahy nejsou rovněž ideální. Těžko říct.

Viděla jsem uniformy u žáků jedné soukromé školy. Je dost pravděpodobné, že se na státní nikdy nedostanou. Ale kdoví?

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

Já jsem proti nim, rozdíly mezi „chudými“ a „bohatými“ to stejně nevyřeší. Jedině, že by se ještě zakázaly mobily, mp3 přehraváče, řetízky, prstýnky, chutnější svačiny…:-)

A nosit podkolenky, košili a sukni- dejte pokoj.:-)

Stačí, když je dítko čisté, upravené a slušně vychované – a zejména to poslední, protože pak se ti „bohatší“ nebudou posmívat „chudším“ a ti druzí se nebudou mít proč cítit méněcenně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iwetax

Mě by to bylo simpatické, líbí se mi to. Holky by ale měli mít možnost rozhodnot se mezi sukní a kalhotama. Někdy je ve škole zima tak by měli mít holky i kalhoty. V práci jsme měli 3kusy montérek , které nám prala a žehlila nějaká firma. Bylo to pohodlné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucimia

Já bych uniformy na školách chtěla. Dobře si pamatuji ten pocit, když jsem nemohla mít nejdražší oblečení a některé holky třeba ano. Sice nic neříkali, neurážely, ale já si stejně připadala méněcenná. Uniformy bych brala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GangstaHelper

Je to dobrá věc. Důvody pro jsou, smysluplný důvod proti neznám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Hodne statu ma skolske uniformy,nevidim na tom nic zleho,ve skole jsou si tak vsichni rovni a stejne jednou vyrostou z te uniformy.Jsem pro uniformy,i na ulici se pozna aspon zak od tech co do skol nechodi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek