školní globus

Jak popsat školní globus – info o globusu.

Odpovědi
alenka901

Glóbus je zmenšený model planety, měsíce či hvězdy (např. glóbus Země). Může však také reprezentovat pohled na hvězdnou oblohu z povrchu vesmírného tělesa.

Skutečný tvar Země (geoid) bývá u glóbu nahrazen koulí. Existují ale i glóby, které zachovávají skutečný tvar Země, případně dokonce glóby plasticky reprezentující i zemský reliéf. Plastické glóby mají ale výrazně zkresleny relativní výšky terénu v pohořích (ve skutečnosti jsou v daném poměru mnohem nižší).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Glo­bus