Avatar uživatele
Natty*

Školní anketa.

Dobrý den,
ve třídě se pořádala anketa-Proč se slaví Vánoce??. Odpovídali žáci, kolemjdoucí, učitelé,… Správnou odpověď moc lidí bohužel nevědělo. Tak bych se chtěla zeptat i Vás, jako širší veřejnosti: Víte, proč se slaví Vánoce?

Doplňuji:
WWW: Já to ale opravdu vím. Ve škole jsme se dotazovali jen lidí v blízkosti školy, tak bych ráda poznala znalosti jiných. Nevadí, když nechceš odpovídat, nemusíš. Nevím, proč bych měla používat google, když správnou odpověď znám…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? fcoop, anonym před 4197 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpovídala jsem již několikrát, proto opakuji svou odpověď.

Pojem Vánoce pochází z toho, že pohané v době, kdy jsou noci velmi dlouhé, slavili k poctě boha Slunce tzv. veliké posvěcené svaté noci. Církev pak dala pohanským posvátným nocem křesťanský význam. Na dobu posvátných nocí 25. prosince ustanovila slavnost narození Krista.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-slavily-vanoce-v-praveku

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10, vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

nevím co chceš slyšet- Vánoce jsou vlastně takovou oslavou narození Ježíše Krista

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jistě že víme, proč se slaví Vánoce. Byla to školní anketa, viď? A tady nejsme ve škole.
Stačí se zamyslet nad tím, kdo slaví vánoční svátky, a příjdeš na to, že je to křesťanský svátek. Problémy s důvodem oslav svátků bude mít nejspíš mladá generace, protože minulý režim se k otázkám víry stavěl dost negativně. Přesto si nedovolil svátky jako jsou Vánoce nebo Velikonoce zrušit. Ani v době neexistence internetu nebylo těžké si zjistit potřebné informace. Dnes je tu navíc Wiki, google atd. Netřeba tedy prověřovat znalosti dříve narozených. Ti mladší mají možnost si takové odpovědi dohledat.
Doplňuji:
Děvče, já jsem tu hned při druhé otázce schytala za svou opovážlivost položit otázku, na niž jsem znala odpověď, pěkně vynadáno. Přesto, že jsem byla přesvědčená, že otázka to byla zajímavá.
Tady neprověřuješ vědomosti registrovaných, ale ptáš se na věci, na něž odpovědi neznáš a znát je potřebuješ. Řada Vás mladých se podle pokládaných dotazů plete, protože si myslí, že Odpovědi.cz jsou dalším chatovacím serverem. Toto je ale Váš hluboký omyl, který vyplývá z neznalosti pravidel. V nich je výslovně uvedeno, že odpovědi neslouží k chatování, tedy ani ne k pokládání takovýchto dotazů.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Google ti to řekne spolehlivě, zkus to !
Školní anketa se řeší ve škole podle zadání ap.
Toto je server na jiné zaměření.
Doplňuji:
Pokud odpověď znáš, tak zkoušej další děcka ve škole a nepokoušej trpělivost mou i ostatních zde!
Otázka je tím pádem nesmyslná a zralá na smazání. Kapišto? (Viz Google) 😉

Upravil/a: www

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, beer Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

protože chtějí lidé své blízké obdarovávat v posledních letech, ale dávat svým milovaným jen tak bez příležitosti dárek je pro někoho hloupost…

to, že se narodil ježíš je jen výmluva, vánoce se začali slavit stovky let po jeho smrti

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad huxa. Nejde o žádnou výmluvu. Vánoce souvisejí s narozením Krista, i když se začaly slavit až od 4. století.

Zkuste si orojít odkaz a dovíte se, jak se všechno událo.

http://www.bible-cz.org/bibl_lit/205b­.html

před 4197 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek