sisi0110

Školení z EU fondů

můj zaměstnavatel čerpá z EU fondů na podporu kvalifikace zaměstnanců. Já i další kolegové máme smlouvy na dobu určitou. Bojíme se, že náš zaměstnavatel nám místo prodloužení normální smlouvy nabídne nevýhodnou smlouvu s nížším platem a v případě, že ji nepodepíšeme, bude chtít uhradit školení placená z evropských fondů, kterými jsme prošli. Je vůbec možné, aby po nás zaměstnavatel vymáhal prostředky, které ani nebyli jeho? Má právo po nás chtít úhradu školení, která byla placena z evropských peněz?

Nejlepší odpověď
Bičiště

Nárok na úhradu školících nákladů zaměstnavatel nemá. Náklady by mohl na vás požadovat jen v tom případě, že jste se k jejich úhradě písemně zavázali. Bývá časté, že zaměstnavatel poskytne zaměstnanci školení,(zvýšení kvalifikace) a v souvislosti s tím požaduje, aby zaměstnanec setrval po určitou dobu v organizaci a zavazuje si jej podmínkou úhrady školících nákladů pro případ odchodu ze zaměstnání.Pokud jste absolvovali školení bez jakýchkoliv podmínek ze strany zaměstnavatele, nemůže na vás nic požadovat.