Avatar uživatele
Pokročilý

ŠKOLENÍ ŘIDIČŮ REFERENTŮ

Existuje nějaký zákon, který určuje perioditu školení řidičů referentských vozidel? Nebo si to určuje pouze zaměstnavatel nějakou svojí interní směrnicí? Má se provádět školení 1x ročně nebo 1x za dva roky?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Školení řidičů se řídí zákonem. Koukni na odkaz.

Zdroj: http://www.skoleni-ridicu.eu/

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

1x ročně

Problematiku nepřímo ´řeší´ zákoník práce (§ 103/2,3 zákoníku práce)
http://business.center.cz/…

V případě zmiňovaného školení se Zákoník práce z hlediska OBSAHU a ROZSAHU školení neodvolává na žádný jiný právní předpis.

Co se týká PERIODICITY, používá se výklad, že analogicky se zákonem č.247/2000 Sb. by školení mělo probíhat 1x za rok.
(§ 51/2 zákona)
http://www.autoskola.uh.cz/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Neugebauer

Žádný právní předpis tuto periodu neurčuje, neboť žádný právní předpis neurčuje ani provádět školení řidičů referentů. Zákoník práce požaduje pouze seznamovat je s požadavky právních a ostatních předpisů k zajištění BOZP, jako každého jiného zaměstnance - např. uklízečku. Podrobnější informace nalezneta na stránce:
http://bozppo.vfn.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.