Myšák V.

Školení řidičů

Zdravím lidičky.
Nevíte prosím někdo, zda mi ještě platí profesní průkaz, nebo jestli jde ještě obnovit?Za poslední dva roky mi chybí poslední dvě školení.Bojím se že mi jaksi propadl a nepůjde obnovit((.A nové školení si už dělat nebudu.
Díky všem.M.

Odpovědi
tom004

Na každém profesním průkazu je doba platnosti školení,na různé druhy dopravních prostředků. Ale nevidím dobu platnosti průkazu. Podle mne stačí absolvovat školení a průkaz platí dál.

Hykam

Je třeba jednou za kalendářní rok absolvovat školení v délce 8 vyučovacích hodin.
Údajně nevadí, když máte jedno školení např: v prosinci 2010 a další hned v lednu 2011 (informace od školitele), ale musíte alespoň jednou za rok být proškolen jinak vám nebude prodloužen.
Jinak platí do data platnosti na profesním průkazu i když neabsolvujete žádné školení.
Obnovit samozřejmě půjde ale musíte absolvovat komplet celý školení jako kdyby jste žádný prof. průkaz vůbec neměl, což údajně stojí okolo 40 000,– korun.

Rocky

Naposled když jsem byl na školení, tak jsem se na to ptal, když jeden rok nebo dva vynechám dá se do další 3 roky dohnat tím že dva roky budu mít po dvou školeních a poslední rok jen njedno, takto nám to řekli a ne jednou,ale určitě záleží na dohodě v autoškole kde školí.
Toto je moje zkušenost.