Eloška

školdní jídelny

Máte (měly jste) rádi svoji školní jídelnu? Co jste nemuseli a co jste měli rádi?

Nejlepší odpověď
BEAES

Na školní jídelnu docela ráda vzpomínám, chutnaly mně většinu včechny sladké jídla.
Nemusela jsem pajšlovou omáčku a polévky.
Nejčastěji jsme mívali UHO s masem, rýží, bramborem.

Další odpovědi
quentos

já jo, jsem odjakživa popelnice, která sní všechno. Je zvláštní, že úroveň vaření se zvyšuje se stupněm vzdělání. Ve školce to ušlo; na gymnáziu byly lepší kuchařky než na ZŠ a volilo se ze dvou jídel; ovšem nejlepší vůbec byla VŠ menza – výběr ze čtyř jídel vč. jednoho vegetariánského a vařilo se opravdu vynikajícně. V soiuvislosti s VŠ menzou nemohu nevzpomenout na pravidelní „diskuzní kroužek“, který u oběda vznikal a pro nějž jsme vždy kolem půl druhé rezerovovali dva spojené stoly ;{)=

grifin

Od mládí „bytostně“ nesnáším „pajšl“-hrozné
slovo,hrozné jídlo,česky-Plíčky, většinou na
smetaně! Br..!

Vicki

Někdy si připadám tak trochu jako exot,protože ve školní jídelně jsem snědla skoro všechno.Nechutnala mě jen rajská omáčka a rajčata vůbec a fazolky na smetaně.Moje oblíbené byly buchtičky s krémem.

afro.minerva

Já jsem moc školní jídelnu ráda neměla. Hlavně mě dojímaly výdajářky obědů, které to tam ani nevařily, jenom obědy vydávaly a tvářily se jako nejdůležitější osoby ve škole. Zajímavé. Ale to je mimo otázku.

Já jsem měla ráda hlavně zelňačku, smetanové omáčky (třeba kuře na paprice-to ušlo) a podobně.

Nejedla jsem mléčnou polévku, pajšl a kapustu. Tu fakt nemusím. A občas jsem dokonce i snědla atom-kaši, ale jenom když byla s uzeným masem.

Michal

Ano měli.Od té doby nemusím Buchtičky se´šodó a Haši,váhám nad zemlbábou.

ten který je

Školní jídelna byla dobrá ale co mě vadilo tak žemlovka.

ReHu

Na školní jídelně mi nejvíc vadily ty páchnoucí tácy.
Co se týče jídel, už si to moc nevybavuju, aly když bylo něco, co jsem nemusela, řešila jsem to bufetem.
Mám dojem, že v málokteré šk.jídelně šlo kuchařkám o to, aby dětem chutnalo. Spíše si myslím, že pouze udělaly svou práci, ony se najedly a ještě zbylo i domů.

anonym

školní jídelnu sem moc nemusel, protože jídlo je pořád stejný.. bohužel v dnešní době, kdy se všechno dělá díky pohodlnosti z „prášků“ jídlo ztrácí chuť

panenka

ano školní jídelnu jsem měla ráda velice dobře tam vařily a líbilo se mi že jsem měla vždy na výběr ze dvou chodů jídel.

Vero

Celkově by se mělo stravování zlepšit a obzvlášť právě u dětí! Víc zeleniny, ovoce, luštěnin. Výživné jídlo, alternativně a pro děti v líbivé formě. Razím Polorajcha do restaurací a Jamiho Olivera reformu do školních jídelen!! :) …Takže já říkám: nemám ráda školní jídelny! Z jejich UHO (univerzální hnědá omáčka) si dělají srandu už i v brněnském HaDivadle! :)

Spiritus

jsem jidelnacky kabrnak:D,za celou dobu se nic nezmenilo,ale nikdy nezapomenu na mlicnou polivku ajine prapodivne tekutiny;na vlasy,chlupy a jiné záhadné predmety ahlavne-na tlusteho masiteho bileho cerva v salatu nasi zastupkyne reditele-jidelna se vyprazdnila rychlosti blesku

Jituna

skolní jídelnu jsme využívala před 40lety. No děs. Pach táců si pamatuju ještě ted. Některá jídla vařili znamenitě-hlavně českou klasiku, sladké obědy. Polévky jedl málokdo. A takovou krupicovou kaši slanou. sypanou usmaženou cibulkou, no to jsme se sázeli, kdo to dá. Byla to hrůza.