klaruška

Škola má problém s lékařskou zprávou

Dobrý den.
Včera jsem si vyvrtla na skateboardu malíček na levé ruce. Doktor do lék. zprávy nenapsal klidový režim, ale že mám ruku oteklou, s modřinou a že mám ortézu na 3 týdny s tím,že si mám místo ledovat a že jsem byla poučena (mysel o tom, jak pečovat o zraněný malíček.)
V pondělí však mám jet na turistický kurz, kde mi profesorka nechce věřit, že s rukou nemohu běhat a dělat podobné aktivity, i když ji lékařskou zprávu ukážu. Poradí mi někdo nebo řekne že poučena opravdu znamená to, že mi doktor řekl o tom,jak se o zraněný malíček starat?
Děkuji
Doplňuji:
Ještě dodávám, že tyto dva dny už k lékaři nemůžu, jelikož píšeme mnoho testů, jinak bych nebyla klasifikována.

Nejlepší odpověď
huxa

Tak, máš tři možnosti-buď na ten kurz nejet, sehnat si od rodičů vyloučení běhu a namáhavějšího pohybu, nebo prostě jí říct, že to dělat nebudeš.

Další odpovědi
bolak

Tak jí řekni, že dělat žádný aktivity nesmíš a jestli s tím má nějakej problém, ať si lékaři klidně zavolá.
Doplňuji:
ocko: Víš vůbec jaký to mít i jen naraženej prst na ruce? A jakejkoli pobyb s tím, i když to máš zavázaný obvazem, v ortéze nebo třeba i v sádře, víš jaká je to bolest? A zkoušela jsi někdy běžet? Ono se totiž při běhu hejbe i rukama, to asi nevíš, nehledě na ten skvělej pocit, když se pak krev vrací nazpět do rukou, to je pak pecka podruhý.

A prosimtě můžeš nám říct, jak si ti podařilo vyvrknout si prsteníček na noze? :D

klaruška: a ty se zkus zeptat v lékárně na aescin, jestli to můžou brát i děti, ale mohlo by to pomoct od otoků a zpočátku i od bolesti

anonym

Škola s lékařskou zprávou žádný problém nemá. Ten máš ty.
Měla jsem vyvrtlý prsteníček na noze. Na chirurgii mi udělali kličku z náplasti a za týden jsem šla normálně do školy. Prst byl v pořádku. Moc se profesorce z turisťáku nedivím, že je nedůvěřivá, pokud jde o tvé pohybové omezení. Lékař si byl určitě vědom, že jako školačka budeš potřebovat ve škole předložit omluvenku. Omezení, která z tvého zdravotního postižení vyplývají, se do zprávy píší hlavně proto, aby škola věděla, jaké aktivity by pro Tebe nebyly vhodné.
Pondělí je za 5 dnů. Do té doby nebudeš už vědět, že s tím tvým prstíkem vůbec něco bylo. V běhu by ti to nemělo bránit určitě.
Pokud to bude stále bolet, zkus se s profesorkou domluvit. Nevěřím, že by v takovém případě stála na svém a nenachala tě odpočívat.
Klid. Uvidíš, že v pondělí to bude úplně o něčem jiném.