Pokročilý

Škola má problém s lékařskou zprávou

Dobrý den.
Včera jsem si vyvrtla na skateboardu malíček na levé ruce. Doktor do lék. zprávy nenapsal klidový režim, ale že mám ruku oteklou, s modřinou a že mám ortézu na 3 týdny s tím,že si mám místo ledovat a že jsem byla poučena (mysel o tom, jak pečovat o zraněný malíček.)
V pondělí však mám jet na turistický kurz, kde mi profesorka nechce věřit, že s rukou nemohu běhat a dělat podobné aktivity, i když ji lékařskou zprávu ukážu. Poradí mi někdo nebo řekne že poučena opravdu znamená to, že mi doktor řekl o tom,jak se o zraněný malíček starat?
Děkuji
Doplňuji:
Ještě dodávám, že tyto dva dny už k lékaři nemůžu, jelikož píšeme mnoho testů, jinak bych nebyla klasifikována.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Tak, máš tři možnosti-buď na ten kurz nejet, sehnat si od rodičů vyloučení běhu a namáhavějšího pohybu, nebo prostě jí říct, že to dělat nebudeš.

Další odpovědi:

Zlatý

Tak jí řekni, že dělat žádný aktivity nesmíš a jestli s tím má nějakej problém, ať si lékaři klidně zavolá.
Doplňuji:
ocko: Víš vůbec jaký to mít i jen naraženej prst na ruce? A jakejkoli pobyb s tím, i když to máš zavázaný obvazem, v ortéze nebo třeba i v sádře, víš jaká je to bolest? A zkoušela jsi někdy běžet? Ono se totiž při běhu hejbe i rukama, to asi nevíš, nehledě na ten skvělej pocit, když se pak krev vrací nazpět do rukou, to je pak pecka podruhý.

A prosimtě můžeš nám říct, jak si ti podařilo vyvrknout si prsteníček na noze? :D

klaruška: a ty se zkus zeptat v lékárně na aescin, jestli to můžou brát i děti, ale mohlo by to pomoct od otoků a zpočátku i od bolesti

Škola s lékařskou zprávou žádný problém nemá. Ten máš ty.
Měla jsem vyvrtlý prsteníček na noze. Na chirurgii mi udělali kličku z náplasti a za týden jsem šla normálně do školy. Prst byl v pořádku. Moc se profesorce z turisťáku nedivím, že je nedůvěřivá, pokud jde o tvé pohybové omezení. Lékař si byl určitě vědom, že jako školačka budeš potřebovat ve škole předložit omluvenku. Omezení, která z tvého zdravotního postižení vyplývají, se do zprávy píší hlavně proto, aby škola věděla, jaké aktivity by pro Tebe nebyly vhodné.
Pondělí je za 5 dnů. Do té doby nebudeš už vědět, že s tím tvým prstíkem vůbec něco bylo. V běhu by ti to nemělo bránit určitě.
Pokud to bude stále bolet, zkus se s profesorkou domluvit. Nevěřím, že by v takovém případě stála na svém a nenachala tě odpočívat.
Klid. Uvidíš, že v pondělí to bude úplně o něčem jiném.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1607
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1280
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.