Plyšák

Škola kde není potřeba matika ?

Ahoj, jsem v 8. třídě takže pomalu se chystám na vybírání povolání a další školy, ale mám problém a tím je matika. Matiku nechápu a celkově mi nejde. Je nějaká škola, kde matematika není potřeba ? (Jestli ano, prosím link na stránku školy nebo aspoň název) ideální by byl intr … Děkuju za pomoc :)
Doplňuji:

  • pokud možno…né umělecká

Nejlepší odpověď
www

Předmět matematika je na všech středních školách.
Na tvém místě bych se raději (než zde) poradil s třídním učitelem, zná tvoje znalosti!

Další odpovědi
Drap

Žádná škola není bez matematiky.

melanie

To bude asi nějaká umělecká škola/konzervatoř…

anonym

Práva

a623682@drdr

učňák, jazykovka… ono bez matematiky to moc nejde.

2česílo: na práva se chodí až po maturitě

andrea24

Mám podobný problém s tím rozdílem,že už jsem v 9.třídě.Nakonec jsem vybrala nejspíš zdravku,protože je zaměřená spíš na biologii a tak :).

arygnoc

pokiaľ chcete byť vzdelaný (teda študovať), matematike sa nevyhnete – proste patrí medzí základné vedomosti.

dokonca i na učňovských školách sa matematika učí, neraz z profesnej potreby (napr. výpočty spotreby materiálu, rôzne pomery a pod, podľa profesie).

argument že ju nechápete a nejde vám, neobstojí – ste proste lenivý, alebo máte inteligenčný defekt – porucha chápania.
v tom prípade si rovno podajte žiadosť o invalidný dôchodok ako väčšina obyvateľov tmavšej pleti v čr a matematika vás nemusí zaujímať (nj, budete si vedieť spočítať peniaze?)

na výber povolania sa ani nechystajte, matematika je proste všade.

Terka742

Jsi v osmé třídě a je dobřé že takhle uvažuješ. Matematika je na všech středních školách, ale pokud se dobře naučí se matiku v osmé třídě, nebudeš mít větší problémy v devítce, ani na střední škole. Pokud potřebuješ matiku pochopit kvůli zlepšení známek, požádejte kamarády nebo učitele o doučování.

Ellisa

andrea24 – Na zdravotní škole je matika podobná jako na gymplu.
Chodím na Zdravotní Lyceum a za své zkušenosti ti můžu říct, že matika tam je vcelku těžká. (Spíš jak pro koho. Já a matika nejme zrovna nejlepší kamarádi, ale nejsem v ní zase nejhorší.) Také záleží na tom jakého máš učitele či učitelku.

z-u-z-k-a-a

Jedna sestřička mi říkala, že šla na školu, kde matematiku neměla, ale co studovala, to netuším, ale evidentně existuje

badisko

mazeeeeec…:D

arygnoc

správne sa to píše blbeeeec.

;)