Adamos

Neporušuje tím škola zákon o ochraně osobních údajů?

Je mi 18 let, jsem na střední škole a doposud jsme nikdo z nás nedostali papír, na kterém bych se osvobodil od toho, aby byli rodičům podávány informace o mém prospěchu, atd. Neporušuje tím škola zákon o ochraně osobních údajů?

Nejlepší odpověď
ivzez

Neporušuje.
Rodiče, kteří živí zletilého žáka,
mají právo na informace.

Další odpovědi
arygnoc

hodnotenie vašeho prospechu je vaša „výplata“, vysvedčenie „výplatná páska“.

dosiahnutie plnoletosti neprináša iba práva, ale i povinnosti – napr. zodpovednosť za svoje činy, teda i štúdium.
a zodpovedný ste v tomto prípade rodičom.

;-Q

lota

Neporušuje.
Zajímavý je i Občanský zákoník, třeba „§ 857
(1) Dítě je povinno dbát svých rodičů.
(2) Dokud se dítě nestane svéprávným, mají rodiče právo usměrňovat své dítě výchovnými opatřeními, jak to odpovídá jeho rozvíjejícím se schopnostem, včetně omezení sledujících ochranu morálky, zdraví a práv dítěte, jakož i práv jiných osob a veřejného pořádku. Dítě je povinno se těmto opatřením podřídit.“
Zdroj: http://zakony­.centrum.cz/ob­cansky-zakonik-novy/cast-2-hlava-2?strana=6

huxa

ivzez-a co když už jej neživí, hm? 🙂