Avatar uživatele
Registrovaný

Neporušuje tím škola zákon o ochraně osobních údajů?

Je mi 18 let, jsem na střední škole a doposud jsme nikdo z nás nedostali papír, na kterém bych se osvobodil od toho, aby byli rodičům podávány informace o mém prospěchu, atd. Neporušuje tím škola zákon o ochraně osobních údajů?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Neporušuje.
Rodiče, kteří živí zletilého žáka,
mají právo na informace.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

hodnotenie vašeho prospechu je vaša "výplata", vysvedčenie "výplatná páska".

dosiahnutie plnoletosti neprináša iba práva, ale i povinnosti - napr. zodpovednosť za svoje činy, teda i štúdium.
a zodpovedný ste v tomto prípade rodičom.

;-Q


Avatar uživatele
Pokročilý

Neporušuje.
Zajímavý je i Občanský zákoník, třeba "§ 857
(1) Dítě je povinno dbát svých rodičů.
(2) Dokud se dítě nestane svéprávným, mají rodiče právo usměrňovat své dítě výchovnými opatřeními, jak to odpovídá jeho rozvíjejícím se schopnostem, včetně omezení sledujících ochranu morálky, zdraví a práv dítěte, jakož i práv jiných osob a veřejného pořádku. Dítě je povinno se těmto opatřením podřídit."
Zdroj: http://zakony.centrum.cz/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

ivzez-a co když už jej neživí, hm? :-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.