perry001

škodná událost a srážka ze mzdy – více uvnitř otázky

Prosím vás, v práci jsem měl škodnou událost ve výši 9.500 Kč (nemám pojistku na blbost). Výplata bude činit v čistém cca 10.000 Kč. Mohou mi takhle stáhnout celou výplatu nebo mi musí nechat alespoň životní minimum? Problém je v tom, že je to poslední výplata (z firmy odcházím). Moc děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Bobule

K té škodné události jste musel podepsat doklad potvrzující škodu vyměřenou zaměstnavatelem, popřípadě soudním znalcem. Tam by jste to měl mít uvedeno jak se tato částka bude strhávat ze mzdy. V případě, že z firmy odcházíze, má zaměstnavatel nárok si toto strhnout ze mzdy, pokud jste se s ním nedomluvil jinak. Dejme tomu přiznáním dluhu a následným splátkovým kalendářem. Pak by jste mohl poukazovat firmě na účet třeba měsíční splátky.