marťa382

Škodí sluneční brýle očím? A jak poznám ty,které opravdu chrání?

Někde jsem slyšela, že ,,špatné´´ sluneční brýle mohou očím spíš uškodit, než je ochránit. A jak je v obchodě poznám? Poradíte?

Nejlepší odpověď
terry

Sluneční brýle neškodí.
Jde o to, že pokud brýle nemají řádnou UV ochranu, ale jsou pouze tmavé, oko se nechrání přivřením víček a pak není vůbec chráněno. Tak proto.
Já měla brýle a po výletu na lodi jsem měla opálený obličej a okolí očí pod brýlemi neopálené 🙂. ty byly OK a chránily.

Další odpovědi
arygnoc

neviem.
ale viem, že človek je na Zemi už nejaký ten miliónik rokov a že slnečné okuliare predtým nepotreboval.
A prežil to v zdraví.
To len terajší človek (Homo včilekus) je akýsi nedomrlý.