Lleni

škodí ozařování potravin radioaktivním zářením ?

Nejlepší odpověď
Funna

a záleží jak velkou dávkou…pokud by už „svítili“, tak se radioktivita dostane i do tebe…používá se to k hubení plísní a pod…vice na http://www.bez­pecnostpotravin­.cz/az/termin/76686­.aspx

Další odpovědi
Dochy

Jestli škodí je otázka. V každém případě, pokud to mělo zničit zárodky, tak to určitě nějakým způsobem pozměnilo i tu potravinu. Ale určitě by daná potravina neměla být radioaktivní! Je mnoho druhů ionizujícího záření. Rentgen je také jonizující záření, ale po vystavení rentgenu se nic radioaktivním nestane.

rigormortis

Těm mikrobům a plísním na ovoci určitě ano.

Lamalam

Neškodí, v potravinách není žádná látka, ve které by po ozáření mohla vzniknou sekundární radiace.