Damiana

Škodí lidskému organismu aktivní uhlí ve vířivkách?

Dozvěděla jsem se, že se do filtračních zařízení ve vířivkách používá místo chlóru aktivní uhlí. Prý se ale uvolňuje a vstupuje skrze tkáně do organismu a může způsobovat degeneraci kloubního a pohybového aparátu – u dětí. Jak to může působit na dospělé? Není to škodlivé nebo dokonce radioaktivní? Víte o tom něco?
(Mně osobně přijde, že je to vlastně jistá forma léčby, pro ty, kteří mají zdravotni problémy – připomíná mi to Jáchymovské lázně apod., ale ráda si to nechám vysvětlit. Děkuji za odpovědi.)

Nejlepší odpověď
Syd

O tom silně pochybuji. Aktivní uhlí na sebe naopak váže všechny jedy a škodlivé prvky, proto ho jíme při průjmu, podává se i při otravách například houbami, právě pro jeho očistné účinky. Mimo to se používá i jako filtr do konvic na filtraci pitné vody (vody z vodovodu – aby se z ní odstranily chemikálie a kovy).

Další odpovědi
terry

To pochybuji. Vždyť se používá i do filrů na pitnou vodu, kterou by měly zlepšovat.