mikee.nikee

Škodí dětem nebo i zletilím takovéto kouření ?

Když se cigareta nešlukuje, škodí ?
Doplňuji:
Myslím lidem kteří jí kouří ne lidem v okolí. A popřípadě jak škodí ?

Nejlepší odpověď
brillant

Ano škodí.

Další odpovědi
led

Aj keď fajčiar nešlukuje, dymom sa škodiace prvky z cigarety cez ústnu dutinu a dýchacími cestami dostávajú do ľudského tela.
Doplňuji:
Aj pasívne fajčenie, t.j. zdržovanie sa v zafajčenom priestore je škodlivé. Dýchacími cestami sa škodliviny dostávajú do pľúc.

Bobík147

Pokud myslíte „kuřáka“, který kouří, ale nešlukuje…? Škodí to určitě tím, že pokud se zadržuje kouř pouze v ústní dutině, tak je větší riziko rakoviny jazyka (nebo prostě rakovin v ústní dutině, nevím čeho všeho rakovina je…). Snižuje se odolnost zubů, trpí i dásně a snižuje se citlivost jazyka.
Toto vše se děje i u normálních kuřáků, ale pokud se kouř zadržuje v ústech, tak jsou u ústní dutiny tyto efekty zvýšené.

anonym

Cigareta až tolik neškodí, byť pasívní kouření, ale více škodí vyprodukované zplodiny z aut, továren a dalších. Kouření bych zařadil na poslední místa.