Zlatý

Škodí časté vytahování elektrické šnůry ze zástrčky?

Nektere pristroje sviti zelene,kdyz jsou v provozu a po vypnuti zustane svitit cervene svetylko.Zajimalo by me kolik tak elektriny cervena svetylka "sezerou" a jestli je nutne pristroje vytahovat ze zastrcky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

určitě není škodlivé je vytahovat ze zásuvky, asi by ses divila ,co ti za rok spolykají tyto červená světýlka

mrkni se sem
http://www.rodina-finance.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

V rámci úspory je vhodné odpojit spotřebič od zdroje a ty červené světýlka sežerou dost proudu,to mi věř!

Zlatý

Pre obraz o spotrebe. Nepoužívaná nabíjačka na telefon ročne zožere medzi 60-100Wh. Teraz si spočítajte, koľko takýchto prístrojov máte zapojených "v pohotovosti" (TV, mikrovlnku, hodiny, nabíjačky, atď) a vyjdú vám kWh. To si vynásobte cenou za 1kWh a vidíte vyhodené peniaze.
Aj počítač, keď ho softwarove vypnete nevypne sa celý, ale zdrojová časť ostáva v pohotovosti.

Bronzový

Jednou jsem to počítal. Jeden přístroj v pohotovosti(videorekordér) téměř 600Kč za rok. Zajímavé je , že ikdyž jsem zrušil hodiny a zůstaly jenom vodorovné čáry na displei odběr se téměř nezměnil.

Zlatý

V technických datech přístroje by měl být uveden výkon v pohotostním režimu přístroje. Potom už stačí jen násobit hodinami, dny, měsíci apod. Některé mají okolo 3 W/hod, ale u každého je to trochu jinak.

Pokročilý

Já jsem to vyřešil prodlužovákem s přepěťovou ochranou a vypínačem, které se dají běžně koupit.Takže, co se může vypnout mám zapojené v těchto prodlužovácích, a na noc jen vypnu tlačítko a je po starostech.Mám je u počítače, u televize,videa,dvd apod.Jen DIGI mám na přímo aby se nerozladilo ( jinak se mi přehází programy ).Zkuste to vyřešit také tak.Protože častým vytahováním šňůry ji můžete časem poškodit ( přetrhnout apod.)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.