martin21000

Sklopení zadních sedadel

Vlastním Škodu Felicii a nevím si rady, jak v ní sklopit sedadla. Poradí mi někdo?

Nejlepší odpověď
anonym

V horní části opěradla (na kraji) je páčka, za kterou zatáhneš (nazdvihneš) a sedačku sklopíš.
Pokud si to tedy dobře pamatuju.

Doplňuji:
Napsal jsem to ´blbě´ – ta páčka není na opěradle, ale až za opěradlem (na tom plastu vedle plata).
___
Mosoji – ano, lze – i sedák lze sklopit dopředu (a dokonce i snadno vyndat), sedačka byla – stejně, jako opěrák, dělená 70–30…

Další odpovědi
Drap

Za zadní částí opěradla sedačky je malá páčka s plastovým povrchem pro levou a pravou část zvlášť.Páčku zmáčkneš a sedadlo sklopíš.

Pepa25

Mowla to popsal dobře, vedle opěradel jsou na obou stranách páčky na povytažení.

mosoj

A jdou ? Většinou jdou sklápět jen opěradla.
Doplňuji:
Stále mluvíte jenom o opěradlu. Nevěřím že jde sklápět i sedadlo.

Dochy

Mosoji: Opravdu jde sklopit i zadní sedadlo. Felicii jsem prodal ve čtvrtek, tak Ti to nenafotím, ale opravdu to tak je…
V první fázi se sklopí opěradlo na sedačku zhruba na ležato. Pokud jsou vyndané opěrky hlavy, pak se celá takto složená sedačka nechá sklopit dopředu a je pak prakticky nasvislo hned za opěradlama předních sedaček. Vlastně je zapíchnutá v tom prostoru, který slouží normálně pro nohy pasažérů cestujících v zadu. V této poloze je volná prakticky celá (skoro rovná) plocha od dveří kufru až k pantům sedaček – těm pantům, které měli pasažéři prakticky pod koleny.