Hanah

Sklepní ko'ji nemůžeme využívat pro vysokou vlhkost a po deštích tam stojí voda .

V domě je v suterénu vlhko,po deštích mokro.My nemůžeme využívat sklepní ko'ji.Dům je prý podmáčen dešťovou vodou.Jsme ve Společenství vlastníků bytu-můžeme požadovat opravu podlah/nám oprava naší ko'je nepomůže,je nás v řadě několik /právem nepoužívaných/ a nebo můžeme požadovat náhradu /např. nepoužívanou místnost v suterénu,bývalou prádelnu/?

Nejlepší odpověď
anonym

Sdružení vlastníků bytů je hodně nešťastný způsob řešení záležitostí domů, kde si byty odkoupili obyvatelé do osobního vlastnictví.
Platíte peníze do fondu oprav a z těch by se mohly opravit mokré sklepní kóje. Ale veškeré opravy, úpravy atd. si musíte schválit v rámci SVB a podle Vašich slov je mi jasné, že zde nejspíš převládají zájmy jednotlivců nad zájmem celku. I výměnu nevyužitelného prostoru sklepa si musíte odhlasovat a teprve potom byste ji mohli provést.
Nezbude Vám, než se obrnit obrovskou dávkou trpělivosti a snažit se v rámci Vašeho domu domluvit po dobrém.
Na svévolné jednání členů výboru byste si mohli stěžovat pouze v případě, že poruší některý zákon nebo podmínky občanského soužití. Jenže to s nimi potom bude v domě skutečné peklo a je otázka, zda Vám to přinese vytoužený klid a pohodu. Tady se řešení bude hledat dost těžko. Je mi líto, že Vám nemohu poradit lépe.

Další odpovědi
anonym

požádala bych v tom případě o náhradu, nebo nižší platbu za byt