skenování

Jak mám naskenovat maturitní vysvědčení tak,abych ho mohla poslat zaměstnavateli mailem?Potřebuju k tomu nějaký program?Vůbec si nevím rady.Radka

Nejlepší odpověď
Miroslavst

skener v první řadě. a ten photoskop nepotřebujete!!!
Stačí jakýkoli program na úpravu fotek, třeba i malování.
Naskenovanou stránku uložte kam chcete, pak otevřete třeba v tom malování a ořízněte přebytečnou černou plochu, nebo to klidně nechte.
Pak dejte mejl a v něm přiložit soubor. Procházet-najděte ten obrázek toho vysvědčení kam jste ho uložila a pak už jen odeslat.

Další odpovědi
quentos

potřebujete k tomu hlavně scanner a pak program Adobe Photoshop. Máte-li tyto dvě věci, pak už se to dá zvládnout víceméně intuitivně.

Toruk

Zpravidla každý skener (potažmo každá výstupní periferie) má svůj obslužný software. Skus hledat mezi programy podle názvu výrobce skeneru. Jinak taky ve Windovs je též možno skenovat přes systémovou aplikaci Prohlížeč obrázků (nebo podobný název- jsem teď na Linuxu, tak nevím stopro).

Chico

Stačí scanner s příslušným dodávaným softwarem, při nejhorším pokud nemáte ani scanner tak to mužete vyfotit a oříznout jak potřebuete pri nejhorším i v malování.

lorja

Když si nebudete umět naskenovat vysvědčení sama,zajděte s ním do knihovny a požádejte knihovnici,aby vám ho naskenovala a odeslala na vaši emailovou adresu.Z té ho pak můžete poslat svému zaměstnavateli.