vivatisCZ

Skateboard nebo longboard?

Zdravím, chtěl bych si koupit buď skateboard nebo longboard. Nechci to na nějaké triky chci to jen opravdu jen na ježdění a přenosu z místa A na místo B, ale nevím co je lepší. Děkuji. :)

Odpovědi
marci1

Na ježdění longboard. Ve zdroji jsou uvedeny rozdíly mezi S a L. 🙂

Zdroj: http://www.big­boardshop.cz/ska­teboard-nebo-longboard/

huxa

Longboard, ovšem jestli chceš doopravdy něco pouze na dopravu, zvolil bych skateboard se dvěma kolečkama, nevím, jak se jmenuje http://www.in­sportline.cz/3464/ska­teboard-jd-bug-power-surfer?gclid=Cj­0KEQjwgryfBRDn7cvY-pOit4cBEiQAB3nTbvY5qk­HcTcw4bEMX0MWZ99qXHmx­5B2whjXgsnZHZDXA­aAsCk8P8HAQ
Nemusíš se odrážet, pouze pohybovat boky a nohami, jako při otáčení na snowboardu.

karfigol

Pokud to máš jenom na ježdění, tak se ti více vyplatí longboard. Pro někoho je nevýhodou, že je moc velký. Teď jsou hodně oblíbené penny boardy. Jsou o dost menší a jsou určeny hlavně pro ježdění. Levný penny board se dá sehnat dobře na http://www.penny-board.eu/ Já s ním jezdím do školy a nemůžu si ho vynachválit

Leo1234

Já bych doporučil spíše longboard, ale existuje i v podstatě kombinace longboardu a skateboardu – cruiser. Je menší než longboard, ale pohodlnější než skateboard. Taky by mohl být dobrý nápad skateboard s longboardovýma kolečkama. (Já na skateboardu s longboardovýma kolečkama nějakou dobu jezdil a bylo to super.) Nebo pak jak už tady někdo zmiňoval – pennyboard. Pennyboard je super hlavně proto, že je lehký a má příznivou cenu (ale nevyplatí se kupovat pennyboard za pětistovku někde z hračkářství, kvalitní pennyboard, s kterým se dá normálně jezdit, stojí tak kolem tisícovky), ale kvůli pružné plastové desce je vhodný víceméně jen pro lehčí jezdce (cca do 60 kg) a kvůli své velikosti je vhodný spíše pro menší nohy (cca do 39, nebo pak jezdit na nickelboardu [větší obdoba pennyboardu]).