sádlo

Na jaké stránce najít síťový adaptér Ethernet k mému PC??

Dobrý den, mám problém se Síťovým adaptérem Ethernetem… Přeinstaloval jsem si PC a od té doby mi nejde spustit internet… (nemá bezdrátové připojení k internetu) Když zapojím kabel, tak se mi to nenačte a napíše se mi, že mi chybí síťový adaptér ethernet. Zkoušel jsem ovladače stahovat z notebooku, ale nevěděl jsem na jaké stránce. (Procesor- Intel 32bit)CD k PC nebylo. ( PC- Není notebook!)
Předem děkuji za rady…
Doplňuji:
Typ karty: yes netware

Nejlepší odpověď
anonym

Jsou dvě možnosti:

  1. máš ethernet integrovaný na motherboardu – v tom případě potřebuješ znát jeho typ
  2. máš ethernet ve slotu, v tom případě potřebuješ typ této karty

Každopádně musíš otevřít skříň PC a kouknout se.
Teoreticky můžeš použít i prográmek typu Speccy (zdarma, ke stažení – http://www.pi­riform.com/spec­cy/download/stan­dard ), ale protože nemáš instalovaný driver, pravděpodobně ani tohle nebude schopné přesně určit typ adapteru.
Až budeš mít typ, zapátrej na webu (nejlépe na stránkách výrobce) po ovladači.
😉
Případně typ doplň do dotazu.
Doplňuji:
„Yes Netware“ není typ karty…
😉
Hledej něco jako P/N (ProductNumber), FCC ID (Federal Communications Commission IDentification) apod…
Nebo tu kartu vyfoť, foto dej na web a sem (do Diskuse) odkaz.

Další odpovědi
HOLAS

tak tak, jak k wifi tak k LANce potřebujdeš ovladače, a k tomu potřebuješ znát typ základovky, pak už jen na stránce výrobce stáhneš (na jiným stroji) ovladač, a zase ti to pofrčí :) (proto se nechávají ovladače k PC buď na disku nebo na flashce, popř na cd ve skříni, abys to měl po ruce když reinstaluješ :) )