Avatar uživatele
EddieCZ

Má síťová karta nějakou ochranu proti přepětí?

Má síťová karta nějakou ochranu proti přepětí? Jednou se mi stalo že se rozbil ADSL modem a po síťovém konektoru asi vydal přepětí. V tu chvíli mi spadl PC. Po zapnutí sítová karta nefunguje, když zapojím konektor nerozsvítí se ani jedna kontrolka. Dá se to taky nějak opravit?
viz obrázek integrované síť karty http://education-portal.com/ci­mages/multima­ges/16/networ­k_interface_car­d_integrated_600­.jpg

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3579 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jáára

no a ten ethernet adapter ve správci zařízení vidíš?
jinak ochrana tam bude asi taková, že sebou nevezme nic dalšího…
taky vyzkoušej jinej kabel proti jinýmu síťovýmu zařízení – nějaký switch nebo router. určitě něco doma najdeš. já toho mám plný bedny
Doplňuji:
opravit se dá, ale oprava není rentabilní… síťovka do PCIe poslouží a stojí pár korun

Upravil/a: jáára

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Opravit? – ne. Ale můžeš na MB připojit jinou kartu, běžně do slotu. Buď rád – pokud to opravdu bylo přepětí na kabelu, že ti neshořel i MB.
Jen – vyzkoušej kartu připojit ještě jiným kabelem a na jiné zařízení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Obvykle na ethernetu bývá oddělovací transformátor. (snad) ten by měl zajistit, že špička do určité hodnoty neprojde do počítače. Pokud bylo přepětí vyší, nejdřív to odserou samozřejmě blízké obvody,. Pokud zbytek počítače žijem buď rád a kup si za pár set nějakou do slotu… pravděpodobně seženeš novou i za 200

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Juricaj

Ten obrázek o tvojí síťové kartě nic neříká, zvýrazněný je akorát ethernetový port, který má každá síťovka. Ale vsadil bych se, že je po smrti. Síťové karty tuším žádnou takovou ochranu nemají.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet