Vejlupek94

Jak to bude se sirotčím důchodem v případě, že budu studovat vysokou školu v Anglii?

Zdravím, chci se zeptat, jak to bude se sirotčím důchodem v případě, že budu studovat vysokou školu v Anglii? Myslím tím, jestli na něj budu mít stále nárok.
A co mám dělat. Pokud musím potvrzení o studiu odevzdat začátkem září, ale výuka v Anglii začíná až v Říjnu?
Děkuju za odpověď.

Odpovědi
ivzez

Školy během prázdnin fungují v omezeném provozu.
Sekretariáty zpravidla od 9 do 12 hodin, někde i jen
několik dnů v týdnu.

Zajděte si na místně příslušnou pobočku OSSZ
a dohodněte se přímo s ní, jak máte studium doložit.

Na sirotčí důchod by měl být nárok po celou dobu
přípravy na budoucí povolání (studia).

ladan84

Dobrý den,
abyste měl i v případě studia v zahraničí nadále nárok na sirotčí důchod, musí být toto studium rozhodnutím MŠMT postaveno na roveň studiu v ČR. Budete tedy nejprve muset požádat MŠMT o vydání tohoto rozhodnutí a to poté s potvrzením o studiu doložit ČSSZ.

Nikde není psáno, že studium musíte doložit už v září – až budete mít všechny doklady, ČSSZ je doložíte. Ta poté sirotčí důchod doplatí.

Předchozí rada „běžte se zeptat na OSSZ“ je opravdu k nezaplacení.

Zdroj: www.naseduchody.cz