JiříkCandík

Šíří se Ebola vzduchem?

Ahoj.. lékaři tvrdí, že prý Ebola se něšíří vzduchem ale tady http://www.ma­gazinsecurity­.cz/zpravy/prvni-evropsky-pripad-nakazeni-virem-eboly-opravdu-se-nesiri-vzduchem-1404043217.html píšou o tom, že to není tak jisté… co s tím? Hrozí riziko???? Díky

Nejlepší odpověď
Funna

a co s tím chceš asi tak dělat?..pokus zmuuje, tak zmutuje..nikdo to neovlivní…myslím, že podléháš předčasné panice…o ptačí chřipce jsme taky slyšeli, že bude celosvětová pandémie a nic se nestalo…ebola se zatím vzduchem nešíří a k přežití potřebuje nad 30°C a to u nás na podzim a v zimě nějak nehrozí…větší pravděpodobnost je, že se nakazíš žlotenkou…a jsi proti ní snad očkovaný???…
Doplňuji:
a jen tak pro zajímavost, malárie zabije ročně 660 000 lidí (ebola je proti tomu sranda)…a očkujeme se tu snad proti ní?…ne…protože tohle je problém Afriky, která je přelidněná lidmi, kteří nemají dostatek jídla, ani lékařské péče a o hygienických podmínkách ani nemluvím a tudíž tam „padají jako mouchy“…ale bohužel jejich nevzdělanost a množení se jako králici k tomu přispívá nemalou měrou…

Další odpovědi
PetrXY

Nechci to nějak zlehčovat, ale jen pro ilustraci a srovnání – na chřipku zemře ročně ve světě 250 tisíc lidí, podle nejnovějších údajů na ebolu zemřelo 3900 lidí.

www

Pokud přečteš pozorně vše vyplyne ti, že zatím ne.
Teoreticky se může vir po zmutování šířit i vzduchem. Teoreticky !

gecco

  1. nevěř všemu, co kdo kde píše – hlavním cílem takových článků je přitáhnout čtenáře (protože podle jejich počtu se určuje cena reklamy a tedy příjem majitele webu)
  2. jestliže tě nějaký článek zaujme a nevíš, nastuduj si danou oblast (a nebo se třeba tady zeptej)
  3. jak už psali Funna a PetrXY, je dosavadní úmrtnost na ebolu
  1. lokálně omezená
  2. co do počtu obětí nepodstatná (jen v ČR ROČNĚ zemře na chřipku okolo 2000 lidí)

mosoj

Je hrozné jak Češi jsou jsou naivní. Jak může někdo srovnávat malárii s ebolou. No nic povíme si to do roka. Doufám že se potom ti zdejší hrdinové budou hlásit ke svým dnešním názorům.

TerkaMMM

Já myslim že lékaři kecají

Pepa25

Já bych spíš odpověděl otázkou: to je nějaká forma reklamy, ty otázky s odkazy na nejmenovaný server, o kterém nikdo neslyšel, dokud do něj minulý týden nenastoupil Radek John?

huxa

Ne, ovšem může zmutovat, poté se může šířit vzduchem, může přežívat déle mimo hostitele, může začít zabíjet a projevovat se pomaleji, může zmutovat a zvyknout si i na chlad, tak, jako jakýkoliv jiný organismus, takže i jako jiné bakterie a viry.

ivzez

Podle mne hrozí nebezpečí
čtenářům podobných plátků.
Hrozí riziko, že začnou brát
nepodložené informace vážně …

led

Ano, na krátku vzdialenosť, sa môže pomocou rôznych nosičov za presne stanovených podmienok, pri nedodržaní bezpečnostných predpisov. Pritom nemusíte čítať ani bulvárny plátok.
Kedysi sa aj o AIDS tvrdilo, že je prenositeľný len sexuálnym stykom… nie je to pravda, sú aj iné spôsoby prenosu.
Sú veci medzi nebom a zemou, ktoré rozumom nevysvetlíš, ale oni fungujú (Kostov)
Doplňuji:
Podceňovanie nebezpečenstva, tak isto ako i jeho preceňovanie, môže byť škodlivejšie, ako nebezpečenstvo samotné.

redy

Přesně jak píše mosoj, příde mi to, že ste pos…raní až za ušima,a proto to zlehčujete.
Já to neberu jako banalitu. A nikdo by to neměl podceňovat-----------------------