Šípek- Je šípek ovoce?

Z tohoto červeného bohatství připravíte oblíbený šípkový čaj, který je v zimním období cenným zdrojem vitaminu C. Ovšem sušením ztrácí denně 10% hlavního vitamínu.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Šípek je planá růže – rostlina -plod ,není to ovoce/manžel ale tvrdí, že to ovoce je /

Šípky jsou totiž ze všech našich plodů a ovoce vůbec nejbohatší na vitamin C

http://wwwold­.ekovesnicky.cz/stra­va/ulehlova_sip­ky.html

ještě znám Bořka Šípka -architekta

Další odpovědi
michael69

Šípek je ovoce.Podobně jako borůvky,trnky,os­tružiny,…atd.Jsou tzv.plodové růže,které mají větší plody než ob. šípek a vyšší obsah vitamínu C.Ještě dodám,že mhohem vyšší obsah vitaminu C mají plody Rakytníku.