martin21000

SIMM x DIMM jaký je mezi nimi rozdíl?

Našel by se tu někdo kdo ví, jaký je mezi tím rozdíl? Na wiki i na google jsem se už díval. Nejspíš to bude v rychlosti, že?
Doplňuji:
Nepotřebuji znát svůj typ. Akorát z toho píšem a chtěl jsem se o tom podrobněji něco dozvědět :)

Odpovědi
cochee

Rozdíl je prakticky ve všem: v šířce datové sběrnice (32×64 bit), dosažených frekvencích a kapacitách, v layoutu konektoru (SIMM má mimo jiné kontakty jen na jedné straně) a pro běžného uživatele tedy hlavně v tom, že je nelze vzájemně zaměnit. Pokud chceš vědět, který typ máš, vygoogluj si obrázek konektoru resp. kontaktů na paměťovém modulu.

Dochy

tak pookud ses díval na wiki, tak musíš vědět, že je rozdíl v zapojení slotu. SIMM mají kontakty zdvojené, DIMM mají na každé straně jiný kontakt.
Obou je několik typů které se liší šířkou sběrnic i možnými rychlostmi pamětí.

jáára

SIMM pamatuju u počítačů 80386… to je už hodně dávno 1993–4??