lagush

co se mi může stát když budu jezdit na silnější motorce než můžu a chytí mě policajti ?

a je silnější o 6 km/h než můžu .

Nejlepší odpověď

řízení motorového vozidla v rozporu s § 3 odst. 3 písm. a) bez držení příslušného řidičského oprávnění podle § 81
Počet bodů v bodovém systému 4
Pokuta ve správním řízení nebo trest v trestním řízení 25.000 – 50.000
Zákaz činnosti 1–2 roky

Další odpovědi
zzzzz

No je to v podstatě řízení, bez řidičského oprávnění. To je stejné jako by si jela autem a neměla na něj řidičák.
Doplňuji:
Někdy se ta motorka dá tzv. přiškrtit, je ale nutné zapsat to do TP.

klob1

Přiškrtit silnou motorku nepomůže, je to jako stále nemít na to oprávnění, takže stejně sankce nemine. V ŘP je jasně stanovené na co je oprávnění nebo není.
Když si budou chtít vydělat, tak si pak nevrzneš ani na té slabé motorce, defakto na ničem potom.
To máš jako jeden, od 15let, resp. 12let jezdil na Pionýru Jawa 50 konstrukční rychlost 60km/h.. jenže pak se to v jednom roce, a to mu bylo 30 let se to změnilo, sice stále obsah 50, jenže konstrukční rychlost už přesahuje. Takže pak záleží jekého policistu potká, protože záleží jak si to ten úpolicista vysvětlí. fakticky je to hezký paradox.
Hele a co je důležité kolikati stopá ta motorka je? Tam se to pak mění v opak! tedy pokud máš ŘP na auto. tak můžeš jezdit na motorce,která je vícestopá nežli 1 a nesmíš třeba mít do 50ccm.Tkže tam musíš mít silnější motor.Ale pokud máš třeba na silnější mašinku nežli 50ccm,ale nemáš na auto, tak zase je to naopak. To více stopé jsou tříkolky a čtyřkolky.
Je to takový řidič, co třeba má ŘP na moto do 50ccm + auto. Ten nesmí na 1stopé větší jak 50ccm,ale může na vícestopé třeba 250ccm.
právě, že je problém v tom,že ten omezovač se dá lehce odstranit a oni jsi jsou toho vědomi. takže proto to nelze v žádném případě brát, že s omezovačem můžeš na silnější motorku! tedy můžeš,ale pak příjdeš o všechny oprávnění a čeká přezkoušení většinou s tím,že si budeš muset znovu zaplatit autoškolu.
Jinak v nejlepším,když tě chytí ti zabaví motorku a dají pokutu a možná něco k tomu.