Šílená věc…

Dnes ( včera ) , vykradli-rozflákali 9 aut ( jen rozbili okýnka a rozházeli všechny věci pravděpodobně ) u nás v ulici a i když jsou všude kamery podle policie se žádné extra manévry ( sledování záznamů atd… ) dít nebudou i když je škoda vyčíslená na 300–350 Tisíc korun , a také nesebrali žádné otisky i když tam bylo patrné že tam na to museli sahat , a ještě k tomu tam všechna auta nechala jen tak s tím rozbitým okýnkem a rozházenýma věcma jelikož to zjistili kolem 7–8 hodiny ranní a to všichni majitelé už byli pryč , a všichni vč. mě jsme je poprosili zdali by je mohla něják zabezpečit že se tam co to půjde stavíme a oni to tam nechali s těma navigacema na sedačkách jeden tam měl dokonce náhradní klíček i techničák stát do odpoledních hodin , jelikož jsme byli většina v práci, několik aut mělo dokonce rozbité i přední okna a palubní desky , a když sem se zeptal zdali mohu odjet a vyhodit cihlu jestli si už vzali otisky tak na mě poslal člověka který měl shrnout důkazy ten byl tak nepříjemný a neochotný že nejsme v CSI Maiami ,

Otázka : , Je toto normální co je potřeba aby policie začala něco řešit škoda byla podle likvidátora který tam přijel vyčíslena na 300–350K a to jim nestačí to by tam musel umřít rom , nebo si vzít úplatek nějáký politik nebo být romem napaden někdo aby se něco dělo a někdo začal něco řešit ? ,

BTW : Nic proti nikomu ale toto je podruhé co se mě stala podobná věc že policie nic neřešila jen sepsala vysvětlení a konec , chápu že mají dost práce a ještě více jich budou propouštět ale mohli by být více ohleduplní ochotní a vstřícní , a nejlépe by bylo dát pravomoc obyčejným občanům vézt vyšetřování ( bez možnosti kohokoli obžalovat nebo jednat jménem zákona kromě možnosti si např. vyžádat kamerový záznam prostě dle situace a potřeby ) , ale já přesně vím jak bych to vyřešil ( Kamery – je jich tu kolem naší ulice asi 13 , otisky – pravděpodobně by mohlo jít o registrovaného delikventa , sepsání hromadné žaloby – větší pravděpodobnost výhry a rychlejší proces , pravděpodobně nikdo neměl pojistku proti krádeži všichni si budou muset zaplatit sami takto by jsme to mohli vymáhat )
Peace.
Doplňuji:
No to je šílené co se tu děje , nevím teda k čemu jsou a co řeší , ztratí se malá cikánka a hledá policie z celé střední evropy , no dobře je to mimino a když by ho nenašli vypadali by jako laidáci takže taková massmediální masáž , ale to s tím " terroristou " Husnajem jak ujížděl s tou dodávkou a oni všichni v TV říkali jaký je to delikvent a kolik má vražd a loupeží za sebou a on to byl jen obyčejný zloděj který jednou seděl za malou krádež a ta akce stála přes půl miliónu a byla na něj nasazena naše nejtvrdší jednotka tzn. lovci lebek , je to stejný delikvent možná ještě menší než ten co nám rozflákal okna a za jednu noc dokázal spáchat škodu ve výši 350 tisíc kaček ,

BTW : Kohout57 : Podobné lidi znám a i vím jak to přibližně chodí jak jsi psal o těch pojišťovacích podvodech , o pár ulic dál bydlí banda asi 3 mladíků která si k sobě přibrala jednoho navíc a asi po půl roce tam přišla zásahová jednotka a toho nového zatkla i s jeho penězma a BMW za 2–3 milionu no hold si sehnali obětního beránka protože tím zakryli vše co udělali do teď , takže od teď můžou začít od znova s čistým štítem , zahradu baráku kde bydlí mají plnou luxusních aut a celkem se tím ani netají že to dělají ale očividně mají vážně známosti v justici a v složkách činném v trestním řízení ( policie úřady atd… ) .

Nejlepší odpověď
Kohut57

Mě se to stalo mnohokrát, i jsem si ty zločince vypátral. Policie je totálně neschopná a mnohdy i zločin kryje či organizuje. Mohl bych napsat o tom knihu. Důkazy vedly i do sfér vlivných osob, tak se zametá. A cikáni. To je kapitola sama o sobě. Komunisti to s nimi uměli, hlavně na Slovensku.
Doplňuji:
Také jsem se stal obětí pojišťovacího podvodu. Nabourali mi auto drahým autem /jako/, dodali svědky. Dopídil jsem se mafie policie s pojišťovnou. Nebylo na koho se obrátit. Naštěstí místo, které označili, jsem v životě nenavštívil a měl dobré alibi,v době činu. Znám jména těch kriminálníků,ale můžu mít tak akorát obavu o sebe. Měli moje fota od policie, doklady od vozu, nátlakové informace. Čím jsem šel za tím výše, byl jsem více bezmocný. Jeli v tom všichni.

Další odpovědi
Lakeysha

nám jednou vykradli byt a policie se nás znuděně zeptala, jestli vůbec chceme sepisovat protokol, že je stejně nejspíš nechytnou…taky mě to zarazilo do sedačky…

manon

Kdyby to tak šlo zamést pod koberec, to by udělali. Protokoly nechtějí sepisovat, aby měli větší procento objasněných případů. Taky jsme kdysi nahlásili krádež před domem, po čase soused zažil něco podobného, tak jsme mu říkali, až to budeš nahlašovat, připomeň jim, že je to nejspíš ten samý zloděj – ať najdou ten pár týdnů starý záznam… Co myslíte, byl tam? Nebyl. Vůbec neexistoval. Nebo ho jen nedokázali najít? A to jsme tam kvůli tomu seděli snad 2 hodiny tenkrát…

aramah

Ano letos jak jsem se vrátila z dovolené,zmizel mi vozejk za auto.policista přijel zíral na místo kde stával a po chvíli se mi zeptal na kolik si ho cením.
Pak mi řek že ho stejně nenajdou ať přijedu na služebnu k sepsání protokolu.
Tam opakoval že ho nenajdou a jestli chci ten měsíc čekat ale že je to k ničemu.
Tak jsme to ukončili s tím že on má klid a já nemám vozejk,pojišťovna se ani nevyjádřila.Ale heč, mám novej hezkej a stojí o metr dál než ten ukradenej 🙂

suaeda

Je nechutné tyto řádky číst kam dospěla „naše“ demokracie. V něčem budeme dohánět Evropu desítky let. V něčem jsme ji předběhli. Nejhorší je, že bude čím dál hůř. Policajti se jednak v rámci úspor dále propouštějí a ti co zbývají buď nemají tolik času a nebo jsou korupčně svázání. Časem asi dojde k tomu, že lidi budou vytvářet skupinky domobran, které si budou navzájem pomáhat.
U nás bral šéf dopravky úplatky. Je sice postaven mimo službu, ale stále není odsouzen. Hledají se zničené záznamy (důkazy) o jeho vině a případ řeší stále vyšší soudní instance.

LůcaDůcaPůca

Jo, policie je opravdu strašná! V našem městě jednou opilí lidé ničili dopravní značky a sousedé volali policii a ta jim do telefonu řekla že tam nejedou že se jich ( těch opilců ) bojí! Dobře.. Byly to jen značky ale co kdyby někomu ubližovali? Policie by jim nejspíše řekla že se jich bojí…