Doxo

Poradíte, jak spočítat spotřebu plynu?

Prosim o radu.koupili jsme Rd.30let stary, nezatepleny, plast.okna, novy kotel, podsklep.patrovy.za 24hod.jsme protopili 30m3 coz je cca 500kc??nebo to pocitam spatne?je fakt ze je venku –7st.ale tohle mi prijde opravdu moc…a to tady ani neni teplo.
V patre je jenom 20,7.V prizemi vic.
predch.majitele mely spotrebu 2200m3 za rok..pry topili na 24st.ale jenom v prizemi…patro nevyuzivali a asi jenom temperovali.
Jsem hodne zaskocena, nedokazu ted vypocitat kolik protopime..50–60tis.a stejne nebude teplo..
Pocitam to dobre?Dekuji.

Původní neotázka
Silena spotreba plynu

Nejlepší odpověď
Dochy

Vypadá to jako darda, ale… Jak velký je ten dům? Jste v něm pořád, nebo jste přišli do studeného a ten den jste jej vyhřívali na rozumnou teplotu? A neprotopíte 50 000, pokud teď v zimě jste protopili 500 během mrazivého dne. To byste museli 100dní topit úplně stejně a takovéhle mrazy se dají očekávat tak na 10–30 dní, pak budou nároky na topení poloviční a po zbytek roku nebudete topit prakticky vůbec…

Další odpovědi
Kura

Bude to chtít zavolat někoho přes topení, aby to prošel včetně plynoměru.

orwell

Pokud se jedná o dvě vytápěná patra, tak na starý nezateplený barák je to podle mého názoru dost dobrá spotřeba. Ani bych si nestěžoval. Já žiji ve srovnatelném domu jen cca 2× starším a moje roční spotřeba byla v roce 2003 dokonce něco málo přes 2700 m3 a zcela běžně to bývalo kolem 2500 m3. Taky jsme se moc neohřáli, šetřilo se fest. Ani jsme neohřívali vodu plynem, ale elektřinou (bojler). Donutilo nás to, kromě jiného, přejít na dřevo a uhlí. Nyní zaplatíme asi tak třetinu odpovídající částky za plyn a v baráku teploučko. Jen s tím dřívím je rachota a nejvíc se s ním ohřejeme v létě:-)
Pro staré baráky je topení plynem nebo elektřinou strašně nákladná věc. Ale to zateplení taky nepořídíš za pár tisíc.

Hlada

Na dvě vytápěná patra je to odpovídající spotřeba. Takto mrazivých dnů je v roce velmi málo. Spotřebu za rok budete mít stejnou, jako předchozí majitelé.
Plynoměr můžete orientačně ověřit podle katalogové spotřeby kotle. Jestli ale propouští plyn a měří, bude v pořádku. Kotel bude také v pořádku. Je prakticky vyloučené, aby spotřebovával plyn a neproměnil ho v teplo.

Dochy

Chyba dávat nominaci tak brzo. Je dost možné, že by někdo přišel s něčím lepším. Je dobře se seznámit s podmínkami servru: Nominace od tazatele znamená uzamčení otázky ☹

mosoj

Chceš odpověď a otázku uzavřeš. Za 2200m3 rok, to vychází tak do 30 000 Kč a to u nejdražších dodavatelů!!!
Letošní zima je opravdu nejtužší za posledních 5 let, řekl bych že je ještě tužší. Vedu si statistiku.
Mám podobné spotřeby ale topím na 22 o C. Bohatě stačí. Letos mně to bude vycházet tak na 27 000 Kč. Bohatě stačí. Každý stupeň je cca 10% nákladů navíc.

A ještě něco. Pokud platíš 16 Kč za kubík, tak rychle změň dodavatele. Současné ceny se pohybují od 10 – 12 Kč.