Mirdas

ŠIKANA NA PRACOVIŠTI

Jak co možná nejlépe se dá bránit a řešit šikana na pracovišti, kdy kolegyně jsou v rodinném spojení a vedoucí též.
Prakticky si prosadí a dosvědčí si cokoliv.
O hodnocení ani raději nemluvím.

Podání výpovědi je to, o co jim právě jde.

Nejlepší odpověď
marci1

Bohužel, v případě, že jsou v příbuzenském vztahu, šikanují Vás a Vy si chcete zachovat duševní zdraví, je asi nejlepším řešením podat výpověď. ☹

Další odpovědi
anonym

Obrátit se na SÚIP (státní úřad inspekce práce) http://www.suip.cz/. Nejlepší je dát výpověď a do ní uvést důvod – mobbing (šikana kolegů) a bossing (šikana nadřízeným).
Př: Výpověď
Dávám výpověď ke dni ...... z důvodu mobbingu a bossingu.
V..... dne...... podpis.....
Převzal za organizaci dne..... podpis....... (osobě, která o tom rozhoduje, zpravidla šéf, personální apod.).
-
Nic víc, nic míň, ale na tom trvej, to je tvoje právo podle ZP. Pokud neví co ta slova znamenají, tím lépe pro tebe.
Doplňuji:
Pokud odmítnou, můžeš poslat doporučeně, klidně jim to řekni při odmítnutí. Stejně se tomu nevyhnou. Nenech si v nutit jejich znění výpovědi. Pokud odejdeš dohodou, tak na ÚP budeš mít, pobírat, jen 45% výdělku oproti běžným 55%.

Drap

Můžeš podat trestní oznámení, řešit to přes různé organizace, ale prokazování toho v takovémto případě je velmi obtížné.
Další ožností je najít si jiné zaměstnání, i když ani toto nebývá snadné.